Naga MarketsNowy rok, nowy początek… Pierwsze dni stycznia zwykle kojarzone są z większym tłokiem na siłowni. W przypadku rekomendacji dużych graczy ta korelacja raczej nie występuje. Ciężko jednoznacznie określić powód, ale pierwszy tydzień stycznia nie zapewnił nam dużej ilości nowych pozycji rynkowych. Nad czym skupiali się analitycy Danske, Deutsche Bank, Morgan Stanley czy Societe Generale?


Najaktywniejsi w minionych dniach okazali się analitycy Danske – w pierwszym tygodniu nowego roku niemal codziennie pojawiały się komentarze duńskiego banku związane z bieżącą sytuacją na rynku walutowym. Dzisiejsze podsumowanie rozpoczniemy zatem od omówienia publikacji Danske Bank.

Te artykuły również Cię zainteresują
Danske Bank

Już drugiego stycznia mogliśmy poznać zdanie analityków banku na temat pierwszych dni nowego roku: (…) Okres noworoczny jest okresem zwyczajowo dość chaotycznym. Na rynku trwa festiwal księgowania zysków lub pokrywania strat, duże podmioty rozpoczynają noworoczne pozycjonowanie się pod dane makroekonomiczne, które już niedługo wypłyną szerokim strumieniem na rynek. Zaznaczona w publikacji strefa oporu wytrzymała zaledwie dwie sesje, ponieważ już 4 stycznia mogliśmy zaobserwować na EUR/USD dość spore wzrosty, które jak później się okazało, pogłębiły się jeszcze bardziej. Najważniejszym wnioskiem płynącym z publikacji Danske wydaje się być nieco odmienny stan rynku, niż ten do którego przyzwyczailiśmy się na przestrzeni ostatnich tygodni.

Danske poprawnie wskazało duże prawdopodobieństwo testu poziomu 1,06 przez EUR/USD po udanym przekroczeniu oporu na 1,05. Nie chcę jednak zaliczać możliwych zysków z tych rekomendacji z racji braku jasno określonych poziomów wejścia/wyjścia.

Za poprawną rekomendację można uznać również publikację Danske z 4 stycznia, kiedy analitycy przestrzegali przed możliwym pogłębieniu się spadków po przekroczeniu poziomu 11720/00 na USD/JPY. Podobnie jednak jak w przypadku EUR/USD – ta pozycja również nie zostanie zaliczona w tym podsumowaniu.

Morgan Stanley

Uznać za to można trade of the week analityków Morgan Stanley. Na forum Comparic postanowiłem poprowadzić osobny temat, w którym na żywo będę monitorował rekomendacje pojawiające się w dziale pozycje dużych graczy. Bank wskazywał w swojej publikacji na wysokie prawdopodobieństwo spadku GBP/SEK. Słaby funt oraz prawdopodobnie coraz silniejsze SEK miało zdaniem Morgan Stanley zapewnić atrakcyjne zyski w tym tygodniu.

Nie czekając długo zająłem rekomendowaną przez analityków krótką pozycję otworzoną po cenach rynkowych z TP ustawionym na 10,70. Poziom stop loss umiejscowiłem nieco wyżej niż rekomendowane 11,40, jednak stosunek RR tej pozycji nadal pozostaje powyżej 2:1. Początkowe problemy dość szybko zniknęły i po dwóch dniach spadków jestem już 655 pips na plusie. gbpsekdaily

Deutsche Bank

Ciekawą publikacją podzielili się analitycy Deutsche Bank. Analiza raportu Commitments of Traders publikowanego cyklicznie przez Commodity Futures Trading Commission (CFTC) była (w mojej opinii) jedną z ciekawszych publikacji tygodnia. Wskazywany we wtorek spadek liczby krótkich pozycji na EUR poprzedził dwudniowe wzrosty EUR/USD, w trakcie których eurodolarowe byki pokonały niemal 200 pips.

Analitycy banku jednak bardziej przychylali się do długich pozycji na USD/JPY, które pod koniec tygodnia okazały się… złym pomysłem.

Societe Generale

Analitycy SocGen zastanawiali się 6 stycznia nad tym, czy obecna sytuacja na wykresie EUR/USD nie jest przypadkiem początkiem większej korekty ruchu spadkowego jakiego jesteśmy świadkami od września poprzedniego roku. Francuski bank przekonuje jednak, że dopóki cena nie przebije okolic 1,0860, dopóty wzrosty eurodolara są jedynie tymczasowe.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here