Naga MarketsŚwiąteczny tydzień nie przyniósł znaczącej liczby nowych rekomendacji walutowych znanych banków, ale ilość publikacji nie powinna też rozczarowywać. W dzisiejszym podsumowaniu tygodnia ponownie przyjrzymy się pozycjom Citi, sprawdzimy czy moglibyśmy zarobić na setupach technicznych Societe Generale oraz Lloyds Bank, a także prześledzimy propozycje Credit Suisse oraz Danske Bank. Zapraszam: 


Citi – nieco gorzej pod koniec roku

Analitycy Citi, dzięki poradom których mogliśmy liczyć nawet na kilkaset pips zysku, zaproponowali w minionym tygodniu jedynie trzy pozycje. Niestety, koniec roku to najwyraźniej słabszy okres banku, bowiem sytuacja otwarrtych pozycji prezentuje się… dość miernie.

Zaczynając od poniedziałkowej publikacji, w której Citi dzieliło się swoimi zleceniami oczekującymi, przenosimy się na wykres EUR/USD. Bank, według poniedziałkowych zapewnień, nadal wierzy w spadki głównej pary walutowej, jednak sprzedaż po cenie rynkowej wiązałaby się z dużym ryzykiem straty. Propozycją Citi było więc umiejscowienie krótkich zleceń oczekujących w okolicy 1,0550 z nadzieją na ich aktywację w kolejnych dniach. Tak się jednak nie stało.

eurusddailyRynek co prawda podszedł pod psychologiczny opór w rejonie 1,05 i nawet zawrócił z tych okolic. Wciąż jednak dystans dzielący cenę od poziomu zlecenia sprzedaży był zbyt duży by zostały one aktywowane. Wchodząc z ręki w rejonie 1,05 i kierując się wytycznymi Citi nasz stop loss wyniósłby przeszło 150 pips, co w mojej ocenie jest wartością zbyt dużą biorąc pod uwagę poziom docelowy banku.

Druga propozycja Citi zakładała kupno USD/JPY na poziomie 117,50 z nadzieją, że w kolejnych dniach para dojdzie do 119,50. Dość szeroki stop loss gwarantuje jednak poziom RR w wysokości 2:1. Rynek jednak zaczął konsolidować w rejonie wejścia, znajdując jednocześnie wsparcie w rejonie równego poziomu 117,00. Pod koniec tygodnia znaleźliśmy się około 25 pips na minusie.

usdjpydailyOstatnią propozycją Citi były długie pozycje na AUD/USD. Niestety, również i w tym przypadku nie przyniosły one spodziewanego zysku. Kupno pary z wsparcia na poziomie 0,7200 skutkowało tym, że w momencie zamknięcia rynku w piątkowy wieczór pozostawaliśmy około 25 pips na minusie.

audusddailySociete Generale

Pozostając jeszcze na wykresie AUD/USD, warto przypomnieć rekomendację Societe Generale, w której analitycy banku przypominali prostą zależność. Przebicie ostatnich dołków będzie oznaczać kontynuację trendu. Dołączając do sprzedających aussie w rejonie 0,7220, pod koniec tygodnia mogliśmy liczyć na niewielki 40 pipsowy zysk:

audusdh4W tej samej publikacji, SocGen poprawnie wskazał to, czego nie potrafili dostrzec analitycy Citi, czyli zbliżającą się konsolidację na wykresie USD/JPY. Bank powstrzymał się jednak od wyrażenia jasnych wskazówek dotyczących zaangażowania rynkowego, więc wysokość zysku w przeważającej mierze zależała jedynie od umiejętności odbiorców rekomendacji Societe.


Otrzymuj komentarze makroekonomiczne największych banków na swój adres email – odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i wykorzystaj przewagę na rynku!


Credit Suisse

Patrząc na ilość niedźwiedzio nacechowanych rekomendacji dotyczących EUR/USD można się dziwić, dlaczego miniony tydzień zakończył się wzrostami. Credit Suisse w swojej krótkiej publikacji namawiało do krótkich pozycji na eurodolarze z poziomem docelowym w rejonie 1,0100. Sprzedając EUR/USD na poziomach z samej rekomendacji, miniony tydzień zakończylibyśmy na plus.

eurusddailyDanske Bank

Podobnie jak Credit Suisse, jak i Citi, Danske stawiało na spadki EUR/USD. Powrót do 1,0335 miał być kwestią czasu, jednak jak się okazuje – liczba kupujących wciąż jest spora. Zdaniem analityków duńskiego banku, również wykres GBP/USD wygląda dość niedźwiedzio, a presja podaży doprowadzi kabla w pierwszej kolejności do 1,2302 a następnie w kierunku 1,2206. Stan rynku w piątkowy wieczór potwierdził pierwszą cześć prognozy Danske. Czy w kolejnym tygodniu przyjdzie czas na spadki w kierunku drugiego poziomu wskazanego przez analityków? gbpusddailyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here