Naga MarketsTen tydzień z pewnością należał do amerykańskiego dolara. Środowa podwyżka FOMC wbrew prognozom niektórych analityków dodała pary USD czego wynikiem są nowe szczyty dolara względem wszystkich głównych walut. W dzisiejszym podsumowaniu sprawdzamy czy trading na podstawie pozycji dużych graczy jest zyskowny.


Citi – kilkaset pips zysku

Nie można zapominać o pozycjach, które wciąż były aktywne w trakcie konstruowania zeszłotygodniowego podsumowania. Citi na przełomie drugiego i trzeciego tygodnia grudnia posiadał długie pozycje na popularnym kiwi. Analitycy banku byli tak pewni swoich prognoz dla tej pary, że jeszcze 6 grudnia zwiększyli swoją ekspozycję na NZD/USD.

Środowa decyzja FOMC nie przysłużyła się longom Citi – NZD/USD podobnie jak pozostałe głowne pary walutowe traciło w efekcie ogromnego popytu na dolara amerykańskiego. Para na początku minionego tygodnia powróciła powyżej 0,7200 co można było potraktować jako sygnał do podciągnięcia poziomu zleceń zabezpieczających tuż poniżej tego psychologicznego poziomu. Kierując się rekomendacjami z przełomu listopada i grudnia mogliśmy liczyć na kilkaset pips zysku:

Zarówno Pozycja 1 jak i Pozycja 2 mogły przynieść odpowiedni 150 oraz około 100 pips zysku przy odpowiedniej manipulacji zleceniami zabezpieczającymi. Poziomy docelowe dla obu pozycji nie zostały jednak osiągnięte.
Zarówno Pozycja 1 jak i Pozycja 2 mogły przynieść odpowiedni 150 oraz około 100 pips zysku przy odpowiedniej manipulacji zleceniami zabezpieczającymi. Poziomy docelowe dla obu pozycji nie zostały jednak osiągnięte.

Link do Pozycji 1>>> Link do Pozycji 2>>>

Wspomniane w poprzednim podsumowaniu zlecenie oczekujące na AUD/USD ostatecznie nie zostało uruchomione. Analitycy Citi rekomendowali sprzedaż australijczyka z okolic 0,7550. W pewnym momencie wykres znajdował się mniej niż 30 pips od poziomu rekomendowanego przez bank, jednak pragnąc pozostać rzetelnym nie uznam tej pozycji w dzisiejszym podsumowaniu.

audusddailyW kończącym się tygodniu opublikowaliśmy jedynie dwa komentarze Citi, skupiając się na najważniejszym wydarzeniu tego miesiąca, wspomnianym już posiedzeniu FOMC. Sporym zainteresowaniem cieszył się komentarz pod tytułem Kropki są mało ważne traktujący o prognozach FOMC na kolejne lata. Ciekawą analizą z punktu widzenia poziomów Fibonacciego było piątkowe pytanie o możliwość przetestowania przez EUR/USD poziomu 1,0073.

Morgan Stanley – porażka konsolidacji

Niestety, na podsumowaniu dotychczasowych pozycji Citi moglibyśmy już poprzestać. Miniony tydzień nie obfitował w proste do zastosowania rekomendacje. Jedną z takich publikacji był komentarz analityków Morgan Stanley, którzy w poniedziałek 12 grudnia prognozowali spadek EUR/GBP w rejony 0,7900. Od tamtej pory na wykresie popularnego crossa króluje trend boczny, który nie oferuje zaskakujących wyników transakcyjnych.


Otrzymuj komentarze makroekonomiczne największych banków na swój adres email – odbierz darmowy okres próbny usługi FxWatcher i wykorzystaj przewagę na rynku!


Bank sprzedał parę na zamknięciu sesji amerykańskiej 8 grudnia tj. w okolicach 0,8430. Próbując krótkiej sprzedaży z rejonu 0,8400 po pięciu dniach konsolidacji jesteśmy zaledwie 30 pips na plusie. Słabo.

eurgbpdailyCredit Suisse – efekt zbyt wysokich wymagań

Propozycje Credit Suisse na ten tydzień są ciężkie do jednoznacznej oceny. Z jednej strony, obie posiadały wyraźnie wskazane poziomy wejścia, SL oraz wyjścia. Z drugiej – odrobina własnej analizy i posiłkowanie się propozycjami analityków banków mogło zapewnić nam kolejne kilkaset pips zysku.

Najatrakcyjniejszą wydaje się być propozycja kupna EUR/JPY na poziomie 121,60. Problem w tym, że rekomendacja opublikowana została w momencie, gdy para znajdowała się powyżej 122,00. W kolejnych godzinach obserwowaliśmy niewielką konsolidację na wsparciu w okolicy 122,10. Kupując EUR/JPY na dolnym ograniczeniu mogliśmy liczyć na około 200 pips zysku pod warunkiem, że dobrze wyczulibyśmy silny opór w rejonie 124,00. Sęk w tym, że taka pozycja była dość ryzykowna – stosunek potencjalnego zysku do ryzyka spadł do poziomu 1,67 a wchodząc w pozycję 40 pips wyżej niż rekomendowali to analitycy Credit Suisse… cóż, najwyżej mogliśmy mieć poczucie wybrania prawidłowej strony rynku. eurjpyh4Zdaję sobie jednak sprawę, że teoretyzowanie na podstawie wykresu historycznego jest łatwe i nie można stwierdzić, że kierując się w tym tygodniu propozycjami Credit Suisse zaksięgowalibyśmy zysk.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here