Podsumowanie tygodnia Noble Markets

Naga MarketsKończący się tydzień na rynkach finansowych charakteryzował się dużą zmiennością obfitując w wydarzenia makro. W poniedziałek nie było żadnych ważniejszych wydarzeń i można było zaobserwować niską zmienność.

We wtorek  miała miejsce decyzja RBA ws. stóp procentowych. Stopy procentowe pozostały bez zmian i utrzymał się komunikat, że wpływają one pozytywnie na Australijską gospodarkę. Skutkiem tych wydarzeń było umocnienie AUD.

Środowa sesja była skupiona na decyzji BoC ws. stóp procentowych. Decyzja ta wstrząsnęła rynkiem i doprowadziła do nerwowości i ponadprzeciętnej zmienności, ze względu na zwiększenie głównej stopy procentowej o 0,25%. Wynik wydarzeń to silna aprecjacja CAD’a.

W czwartek kluczowym wydarzeniem była decyzja ECB ws. stóp procentowych. W tym przypadku stopa pozostała bez zmian, natomiast podwyższenie prognoz ws. wzrostu gospodarczego doprowadziło do silnego umocnienia EURO.

Najważniejsze wydarzenia piątkowej sesji to dane na temat sytuacji na rynku pracy w Kanadzie. Które zostaną opublikowane o 14:30. Warto również pamiętać o odczytach inflacyjnych z Chin w sobotę.

Największa zmienność na instrumentach z podziałem na klasy aktywów w tygodniu 4-8 września:

Waluty

Instrument Zmiana %
CADUSD -2,56
GBPUSD 1,95
USDJPY -1,92

Dane z piątku godz. 13:00

Na wykresie dziennym można zaobserwować, że otwarcie sesji poniedziałkowej znajdowało się w okolicach psychologicznego poziomu wsparcia 1,2900. Test wcześniej wspomnianych okolic doprowadził do wzmożonej reakcji strony popytowej. Od wtorku można było zaobserwować silną presję popytową. Notowania zmierzają w okolice psychologicznego poziomu oporu 1,3250. Przełamanie prawdopodobnie otworzy drogę do dalszej aprecjacji GBP.

Indeksy

Instrument Zmiana %
BR.69 2,07
HK.45 1,30
UK.100 -1,03

Dane z piątku godz. 13:00

Indeks DE.30 rozpoczął pozytywnie tydzień handlowy. Test psychologicznego poziomu 12000 pkt doprowadził do wzmożonej aktywności popytu. Pierwsze dwie sesje w tym tygodniu znajdowały się pod górnym ograniczeniem kanału spadkowego. Kluczowa była środa. Podczas sesji notowania nie tylko przełamały wcześniej wspomniany obszar, ale również zamknięcie sesji miało miejsce powyżej psychologicznego poziomu 12250 pkt. Dalsza presja popytowa wraz z wysokimi obrotami może doprowadzić do wzrostów w okolice następnego silnego oporu 12650 pkt. Warto jednak zwracać uwagę na ryzyka polityczne oraz klęski pogodowe, które mogą doprowadzić do pogorszenia nastrojów.

Surowce

Instrument Zmiana %
OIL.WTI 3,49
GOLD 2,22
SILVER 2,22

Dane z piątku godz. 13:00

Na wykresie amerykańskiej ropy WTI od początku tygodnia można było zaobserwować wzmożony popyt. Wzrosty zaczęły się od powstania luki hossy, która została domknięta, jednak po tym popyt od razu przejął inicjatywę. Aktualnie cena ustaliła nowy wyższy szczyt powyżej okrągłego poziomu 49,00 USD. Poziom ten obecnie pełnie funkcję oporu, jednak przekłamanie prawdopodobnie spowoduje wzmożoną reakcje kupujących. Następny opór to okolice psychologicznego poziomu 50,00 USD.

W nadchodzącym tygodniu najważniejsze publikacje makro to:

USD – inflacja CPI.

EUR – wystąpienia członków ECB.

GBP – inflacja CPI, dane z rynku pracy, decyzja ws. stóp procentowych.

AUD – inflacja CPI (Chiny), dane z rynku pracy.

CAD – zmiana zapasów ropy.


Zapraszamy Państwa na cotygodniowy przegląd rynkowy w każdy poniedziałek godz. 12:00. Podczas spotkania z inwestorami w formie webinaru zostanie omówiona aktualna sytuacja rynkowa oraz przedstawione  najciekawsze wykresy nadchodzącego tygodnia z różnych klas aktywów. Sprawdź listę szkoleń>>>tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrzed zamknięciem. Ostrzeżenie na JSW [JSW], sygnał kupna na Drewexie [DRE]
Następny artykułGBPAUD – dynamicznie w stronę oporu
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here