Naga MarketsEUR/USD

EURUSDDaily

W tym tygodniu mieliśmy prawdziwy rollercoaster na rynkach. Wszystko oczywiście za sprawą Chin. Kurs EUR/USD na początku tygodnia przełamał linię trendu wzrostowego oraz silny poziom oporu w okolicach 1,15, momentami bym widziany nawet w okolicach 1,17; czyli najwyżej od połowy stycznia br. W kolejnych dniach powrócił jednak pod linię trendu oraz w okolice 1,12. Z pewnością pomogły dobre dane o amerykańskim PKB za II kwartał. Jednak dopiero przełamanie okrągłego poziomu 1,12 powinno spowodować dalszy ruch w dół. Z kolei powrót powyżej 1,1350 może być sygnałem do dalszych wzrostów. Wczoraj ruszyło sympozjum w Jackson Hole. Możliwe, że bankierzy powiedzą nieco więcej na temat podwyżek stóp w Stanach, co niewątpliwie byłoby impulsem do dalszych ruchów.

EUR/PLN

EURPLNDaily

Kurs pary EUR/PLN stabilizował się w tym tygodniu, cały czas oscylując wokół poziomu 4,24. W najbliższy czasie powinniśmy obserwować dalszą konsolidację z ewentualnym powrotem do ruchu wzrostowego. Znaczące przełamanie poziomu 4,24 może sprowadzić kurs w okolice ostatnich szczytów 4,26. Większych ruchów raczej trudno oczekiwać, chyba że znowu Chiny czymś zaskoczą

USD/PLN

USDPLNDaily

Spore ruchy mieliśmy również na USD/PLN, oczywiście za sprawą zmienności na głównej parze walutowej. Kurs polskiego złotego do dolara w poniedziałek zatrzymał się w okolicach 3,6450; a tydzień kończymy około 10 gr wyżej. Najbliższym poziomem oporu są okolice 3,78 oraz 3,80. Jeżeli będziemy obserwować dalszą aprecjację dolara na rynku, szybko te poziomo powinny być osiągnięte.

CHF/PLN

CHFPLNDaily

Wykres pary CHF/PLN można podsumować jednym zdaniem, duża zmienność, z której niewiele wynika. Kurs przez cały tydzień oscylował wokół poziomu 3,9150; a dzisiaj polski złoty osłabia się wobec franka, ze względu na dobre dane o PKB ze Szwajcarii. Jednak kurs w najbliższym czasie powinien pozostać na podobnych poziomach, gdyż brak na horyzoncie impulsów, które mogłyby zmienić obraz. Z kolei w dłuższej perspektywie nasza rodzima waluta powinna nieco umocnić się do franka szwajcarskiego

S&P 500

[SP500]Daily

Mijający tydzień na giełdach był prawdziwym rollercoaster’em. Poniedziałkowe tąpniecie S&P 500 wyniosło niemal 100 punktów, a zmienność byłą wyższa o 40 pkt. Wtorek niemal nie przyniósł zmiany na wykresie choć zmienność wyniosła niemal 90 punktów. W środę oraz czwartek z kolei byki odrobiły straty z nawiązką. Dziś z kolei na wykresie widzimy zastój. Najbliższym zadaniem przed popytem jest wejście powyżej 2000 punktów i zbieżne z tym poziomem fibo 61,8. Od normalności rynek oddalony jest jeszcze o 100 punktów.

DAX 30

[DAX30]Daily

Główny indeks frankfurckiego parkietu tracił w najgorszym momencie poniedziałku niemal 700 punktów. Strona popytowa odrobiła jednak straty i tydzień zamykany jest z prawie 250-punktowym wzrostem. Do odrobienia spadków trwających od ponad dwóch tygodni jeszcze daleko – wykres nie dotarł jeszcze do zniesienia 50%. O uspokojeni sytuacji będzie można mówić dopiero po wejściu wykresu ponad 11 tysięcy punktów, a do tego jeszcze bardzo daleko.

FTSE 100

[FTSE100]Daily

100 blue chip’ów w Londynie traciło w poniedziałek 365 punktów względem piątkowego zamknięcia. Popyt jednak powoli odzyskiwał przewagę i aktualnie FTSE 100 znajduje się 30 punktów ponad zamknięciem poprzedniego tygodnia. Dziś rynek walczy o utrzymanie się ponad zniesieniem fibo 38,2. Cel na przyszły tydzień – powrót ponad 6,5 tysiąca punktów.

NIKKEI 225

[JP225]Daily

Potężną zmienność widzieliśmy w tym tygodniu także w Japonii, bardzo mocno zależnej od chińskiej koniunktury. Poniedziałkowa zmienność wyniosła prawie dwa tysiące punktów, a spadek osiągnął 1105 punktów. We wtorek, podobnie jak w przypadku zachodnich indeksów panowała potężna niepewność, a w trakcie środowej i czwartkowej sesji udało się odrobić straty. Dziś rynek walczy o okolicę 19 tysięcy punktów i utrzymanie się ponad zniesieniem 50%.

WTI

WTIDaily

Choć jeszcze w poniedziałek spadki na rynku ropy nafotowej były kontynuowane, to później strona podażowa nie była już w stanie kontynuować wyprzedaży. Minimum wyznaczone zostało poniżej 38 dolarów za baryłkę. W czwartek amerykańska ropa podrożała o 3,68 dolara. Dziś jednak znów obserwujemy niezdecydowanie, a na wykresie pojawiła się szpulka, od góry oparta o fibo 23,6.

GOLD

GOLD

Kończący się tydzień na rynku złota przyniósł dosyć spore spadki. Poniedziałek rozpoczynaliśmy w okolicach 1155 USD za uncję metalu, natomiast obecnie kurs znajduje się 30 USD niżej. Zwyżka cen złota została zatrzymana przez linię trendu spadkowego prowadzoną po szczytach ze stycznia i maja bieżącego roku. Patrząc w dłuższym terminie trend spadkowy pozostaje niezagrożony, a ostatnie wzrosty były jedynie korektą spadków. Dopiero trwałe wyjście ponad obszar 1175 USD, a następnie 1225 USD pozwoliłoby myśleć o zmianie kierunku. Na dzisiaj najbliższy opór to 1135-1140 USD, zaś wsparcie to okolice 1100 USD za uncję.

Admiral-Markets-LogoPromocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. Szczegółowych informacji udzielimy mailowo. Piszcie do nas na adres: info@admiralmarkets.pl. Możecie również wypróbować konto demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here