Naga MarketsEUR/USD

EURUSDDaily

W tym tygodniu powrócił sentyment do dolara amerykańskiego. Obecnie kurs EUR/USD walczy o powrót pod linię trendu spadkowego. Wczorajsza wypowiedź szefowej FED wzmocniła dodatkowo amerykańską walutę. Janet Yellen stwierdziła, że jest za podwyżką stóp w tym roku, jak również większość członków FOMC. Z technicznego punktu widzenia przełamanie 1,11 powinno skierować kurs w okolice kolejnego wsparcia, czyli 1,10 – 1,950. Taki scenariusz jest w tym momencie najbardziej prawdopodobny.

EUR/PLN

EURPLNDaily

Złoty nieco osłabił się do euro w tym tygodniu, wbrew temu co się działo na głównej parze walutowej. Kurs w środę przebił górne ograniczenie kanału spadkowego, jednak wydaję się, że opór w okolicach 4,2380 skutecznie zablokuje dalsze wzrosty. Jeżeli euro nadal będzie tracić do dolara, kurs EUR/PLN ma szanse wrócić do kanału oraz okolice 4,20.

USD/PLN

USDPLNDaily

W tym tygodniu dolar również umacniał się do polskiego złotego. Najbliższym poziomem oporu są okolice okrągłych 3,80 oraz 3,81. Przebicie tego obszaru otworzy drogę w stronę sierpniowego szczytu, czyli okolic 3,8545. Obecnie jest to najbardziej realny scenariusz, zwłaszcza ze względu na sytuację na EUR/USD.

CHF/PLN

CHFPLNDaily

[pullquote]Wykorzystaj okazje na parach złotówkowych z Admiral Markets[/pullquote]Po odbiciu od wsparcia w okolicach 3,80 kurs CHF/PLN kontynuował ruch w górę. Jednak wzrosty nie były bardzo imponujące. Również na parze EUR/CHF korekta ostatnich wzrostów nieco przyhamowała. Frank w najbliższym czasie ma szanse nieco się osłabiać, a kurs CHF/PLN powinien powrócić w okolice 3,85.

S&P 500

[SP500]Daily

Na indeksach oglądaliśmy kolejny słaby tydzień. S&P 500 tracił na wczorajszym zamknięciu względem ubiegłego piątku 25 punktów. Dziś na wykresie obserwujemy odbicie, jednak bykom udało się powrócić zaledwie do poziomu sprzed tygodnia. Aktualnie popyt walczy o przełamanie utraconej linii krótkoterminowego trendu wzrostowego oraz 20-okresowej średniej kroczącej. MACD wskazuje na wzrosty co daje nadzieje na przyszły tydzień. Jeżeli kupującym uda się wejść w okolice 1960, prawdopodobnym stanie się przyszłotygodniowy atak na 2 tysiące punktów.

DAX 30

[DAX30]Daily

Mocno wyprzedany został w tym tygodniu niemiecki parkiet, głównie oczywiście za sprawą afery związanej z Volkswagenem. W trakcie wtorkowej sesji wyprzedaż na DAX 30 sięgnęła 360 punktów i od tego czasu nie udało się odrobić nawet połowy strat. Na szczęście popyt zdołał obronić wykres w okolicach dołka z końca ubiegłego miesiąca. Niestety pod linię sygnału powrócił MACD, co może nieco rozczarowuje. Wiele zależeć będzie na pewno od rozwoju sytuacji na rynku motoryzacyjnym. Najbliższy cel kupujących – 10 tysięcy punktów. [pullquote]Odbierz 25% premii przy zasileniu rachunku[/pullquote]

FTSE 100

[FTSE100]Daily

Gdyby nie wtorkowe załamanie moglibyśmy mówić o dobrym tygodniu w Wielkiej Brytanii. Główny indeks Londynu zyskiwał w poniedziałek, środę oraz dzisiaj. Niemniej jednak z powodu spadków z drugiej sesji tego tygodnia wykres znajduje się tylko nieco powyżej zamknięcia z ubiegłego tygodnia. Dziś popyt walczy o powrót ponad krótkoterminową średnią. Kiedy to się uda pojawi się szansa na kolejny atak na górne ograniczenie konsolidacji czyli 6270 pkt. To jednak będzie wymagało sporej pracy byków w przyszłym tygodniu.

NIKKEI 225

[JP225]Daily

Bardzo zmienne nastroje panowały w tym tygodniu w Japonii. Indeks nieco zyskiwał w poniedziałek i środę oraz mocno tracił we wtorek i czwartek. Jednak dzięki dzisiejszej zwyżce o bagatela 570 punktów straty udało się odrobić i Nikkei 225 znajduje się teraz prawie 300 punktów wyżej niż przed tygodniem. Teraz jednak kupujący mają przed sobą do pokonania linię krótkoterminowego trendu spadkowego i 20-okresową średnią kroczącą. Dopiero po przejściu przez ten poziom będzie można mówić o wyraźniejszej przewadze popytu, która dałaby szanse na poważniejsze odrabianie strat z końca sierpnia.

WTI

WTIDaily

Od początku września wykres kursu ropy konsoliduje się między wsparciem leżącym na poziomie 44USD za baryłkę ropy a poziomem 50USD. Co istotne, to fakt, że konsolidacja ta zwęża się coraz bardziej. Dlatego już wkrótce powinno dojść do skutecznego wybicia w jedną ze stron. Taka konsolidacja ponadto symbolizuje niepewność na rynku co do dalszego zachowania kursu. Z jednej strony kurczące się zapasy ropy, które powinny przynieść popytowy impuls, z drugiej kiepskie dane napływające z Chin, przekładające się na mniejsze przyszłe zapotrzebowanie na surowiec.

GOLD

GOLDDaily

Wczorajszy dzień przyniósł nam ponad 2% wzrosty na złocie, które na moment przebiły poziom 1150USD za uncję. Byki nie zdołały jednak utrzymać długo tego poziomu, dodatkowo kurs przetestował od dołu linię przyspieszonego trendu spadkowego, co postanowiła wykorzystać strona podażowa. Dzisiejsza sesja zniosła wczorajszą zwyżkę do poziomu wsparcia w okolicach 1140USD. Wybicie w dół tego poziomu skutkować będzie zapewne dalszymi spadkami przynajmniej w rejony 1120USD za uncję kruszcu. Natomiast wybicie wczorajszego szczytu otworzy drogę w krótkim terminie do okolic 1170USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here