Naga MarketsEUR/USD

Po lekkim odbiciu w poniedziałek po tym, jak okazało się, że Grecy prawdopodobnie dogadają się z wierzycielami, kurs głównej pary walutowej sukcesywnie spadał. Siła trendu spadkowego przeważyła. Obecnie kurs walczy ze wsparcie w okolicach 1,0855; tuż poniżej znajduje się dołek z maja br. Przełamanie tego poziomu powinno sprowadzić kurs w okolice 1,0660; gdzie znajdują się dołki z końca kwietnia br. Kolejny przystanek to już dołek z marca, czyli 1,0460; ale do tego jeszcze droga daleka.

EURUSDDaily

EUR/PLN

Ewidentna poprawa nastrojów na rynkach sprzyja polskiemu złotemu. Kurs EUR/PLN cały tydzień kierował się na południe. Obecnie znajduje się w okolicach poziomu wsparcia 4,10. W tym miejscu znajduje się również zniesienie 50%. Nie będzie łatwo przebić ten poziom i nawet możemy w najbliższym czasie obserwować korektę ostatnich spadków w okolice 4,12. Nie pomogły nawet dzisiejsze dobre dane o produkcji przemysłowej oraz sprzedaży detalicznej. Jednak po delikatnej korekcie powinniśmy wrócić do spadków. Kurs może zawędrować nawet w okolice 4,07; gdzie znajduje się zniesienie Fibo 61,8%.

EURPLNDaily
USD/PLN

W tym tygodniu obserwowaliśmy ruch w górę na parze USD/PLN, co jest związane z umocnieniem dolara amerykańskiego. Kurs w poniedziałek próbował naruszyć bardziej nachyloną linię trendu wzrostowego, ale szybko wrócił ponad nią. Obecnie znajduje się dokładnie na poziomie oporu 3,7750. Jego przebicie powinno sprowadzić kurs nawet w okolice 3,80 – 3,8150. Wszystko jak zawsze będzie zależeć od pary EUR/USD.

USDPLNDaily

CHF/PLN

Wraz ze wzrostem apetytu na ryzyko spadał kurs pary CHF/PLN. Obecnie znajduje się w okolicach wsparcia 3,93; gdzie może dojść do lekkiego odbicia. Później jednak powinniśmy wrócić do spadków. Kurs po przełamania szerokiego obszaru wsparcia 3,93 – 3,90 może skierować w okolice 3,85; gdzie znajduje się dołek z maja br.

CHFPLNDaily

S&P 500

Sukces to najlepsze słowo jakim można opisać mijający tydzień w Stanach Zjednoczonych. S&P 500 wzrasta dziś siódmy dzień z rzędu. Indeks 500 blue chip’ów zyskał względem zeszłotygodniowego zamknięcia niemal 50 punktów. Tym samym przełamane zostały średnie kroczące 20 i 50-okresowa. Na wzrosty wskazuje MACD. Najbliższym oporem jest poziom 2130 pkt. Historyczne maksimum jest 12 punktów wyżej. We wzrostach nie przeszkodziło nawet podtrzymanie obietnicy podniesienia stóp procentowych przez FED przed końcem roku.

[SP500]Daily
DAX 30

Od poniedziałku strona popytowa miała przewagę także w Niemczech. DAX 30 wzrósł w tym czasie o 300 punktów. Sukcesem byków było przede wszystkim poniedziałkowe przełamanie górnego ograniczenia kanału spadkowego, co pozwoliło na większe wzrosty. Europejskim parkietom służy uspokojenie sytuacji w Chinach oraz, przede wszystkim, porozumienie z Atenami. MACD wskazuje na wzrosty, a najbliższy opór to 11940 pkt.

[DAX30]Daily
FTSE 100

W Londynie nie było w tym tygodniu zbyt dużego szaleństwa. Najsilniejszym wzrostem była poniedziałkowa, 60-punktowa luka na otwarciu. Oprócz niej indeks podniósł się o 50 punktów. Sukcesem było jednak całkowite zanegowanie luki sprzed trzech tygodni, przełamanie linii trendu oraz zniesienie 200-dniowej średniej kroczącej. MACD zmierza na północ i jest bliski przecięcia zera. Popyt od wczoraj zatrzymywany jest przez 50-okresową średnią. Jeżeli bykom uda się wznieść ponad ten poziom w przyszłym tygodniu, to celem stanie się półtoramiesięczne maksimum w okolicy 6876 pkt.

[FTSE100]Daily
NIKKEI 225

Komplet wzrostowych sesji odnotował w tym tygodniu japoński Nikkei 225. Główny indeks wzrósł o ponad 600 punktów, czyli około 3%. Najbliższy opór to okolice 21 tysięcy punktów. Wykres jest ponad średnimi kroczącymi, a MACD wskazuje na wzrosty. Za przewagę popytu na dalekim wschodzie odpowiada przede wszystkim zatrzymanie lawinowych spadków z szanghajskiej giełdy.

[JP225]Daily
WTI

Kurs ropy WTI w tym tygodniu znowu kierował się w dół. Nie pomogły nawet środowe dane o zapasach w Stanach, które były dużo niższe od prognoz. Umacniający się dolar oraz porozumienie nuklearne z Iranem pchają w dół cenę ropy. Choć trzeba przyznać, że jeszcze długo irańska ropa nie zaleje rynku, gdyż przynajmniej kilka miesięcy będzie trwać wdrażanie niedawno uzgodnionego porozumienia. Niemniej jednak można przypuszczać, że część tych informacji jest już dyskontowana w cenach. Najbliższym poziomem wsparcia jest dosyć szeroki obszar od okrągłych 50 USD do 48,50; gdzie znajdują się dołki z lutego br. W najbliższym czasie cena powinna zmierzać w te okolice.

WTIDaily
GOLD

Do 5-letniego minimum, czyli wsparcia 1130 dotarł wykres złotego kruszcu. Przebicie tego poziomu otworzy drogę do ataku na dolne ograniczenie dwuletniego kanału wzrostowego. Choć jego zniesienie nie będzie łatwe, to długoterminowo złoto prezentuje się podażowo. Cena złota nie wzrastała mimo ostatnich, potężnych zawirowań na rynku, związanych choćby z Chinami czy Grecją. Teraz, kiedy rynek jest dużo bardziej optymistyczny, tam bardziej popyt na ten metal nie powinien wzrastać.

GOLDWeekly


Admiral-Markets-LogoPromocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. Szczegółowych informacji udzielimy mailowo. Piszcie do nas na adres: info@admiralmarkets.pl. Możecie również wypróbować konto demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here