Naga MarketsKurs dolara (USD/PLN) wzrośnie do 4,20 zł. Kurs euro odbije w rejon 4,55 złKurs złotego może stracić już w przyszłym tygodniu. Trwa eskalacja konfliktu na linii USA-Chiny, która może ponownie osłabić waluty rynków wschodzących. Spekuluje się nawet nt. możliwości zerwania zeszłorocznej umowy handlowej. Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Indeks giełdy w Hongkongu spadł pod koniec tygodnia o ponad 5 proc.
  • Administracja Trumpa chce podjąć stanowcze działania
  • EUR/PLN odbije w kierunku 4,55-4,57 zł
  • USD/PLN z celem na 4,20 zł

Indeks giełdy w Hongkongu w dół

Spadki w Hongkongu to wynik doniesień chińskich mediów (South China Morning Post), jakoby Chiny planowały ogłosić już dzisiaj nowe prawo dla Specjalnego Regionu Administracyjnego Hong Kongu, które pod hasłem wzrostu bezpieczeństwa miałoby ograniczyć prawa demokratyczne obywateli (dodatkowo miałyby one zostać wdrożone z pominięciem zgody lokalnego parlamentu).

Te artykuły również Cię zainteresują
wojna handlowa USA Chiny

Administracja Trumpa już zapowiedziała, że podejmie stanowcze działania, jeżeli okaże się to prawdą, a chińscy dyplomaci przestrzegli Amerykanów przed wtrącaniem się w wewnętrzne sprawy Chin. Rynek obawia się, że może to jeszcze bardziej zaciążyć na wzajemnych relacjach USA-Chiny, po tym jak nieformalnie zostały one już zamrożone po ostatnich działaniach Amerykanów wobec Huawei, oraz chińskich spółek notowanych na amerykańskich giełdach.

Na razie Chińczycy za bardzo nie komentują sytuacji. Takie decyzje powinny najprawdopodobniej zapaść na obradach na najwyższym szczeblu – powiedział analityk BOŚ.

Rozpoczęły się obrady Komunistycznej Partii Chin, które mogą przynieść zaostrzenie retoryki ze strony Pekinu i potencjalne działania odwetowe wobec USA.

– Chińczycy starają się być pragmatyczni, choć głośnym pomysłem wewnątrz Państwa Środka jest zerwanie niekorzystnej umowy handlowej z USA – dodał.

Tymczasem kurs pary walutowej EURPLN jeszcze nie reaguje na zamieszanie na linii USA-Chiny.

EUR/PLN spadł do wsparcia i najprawdopodobniej odbije w kierunku obszaru 4,55-4,57. Jednocześnie para USD/PLN powróciła powyżej 4,14. Wykres tygodniowy może sugerować siłę kupujących. Myślę, że kurs ruchem „schodkowym” wzrośnie w kierunku 4,20 zł w najbliższych dniach – zauważył.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here