Naga MarketsCzy złoto i srebro silnie podrożeją? Co z polskim złotym? Dlaczego spółki CD Projekt i Netflix oparły się giełdowym spadkom? W najnowszej odsłonie programu Inside Solution One, prowadzonego przez Tomasza Piwońskiego zarządzającego w funduszu Solution One, podsumowano najważniejsze wydarzenia kończącego się tygodnia. W programie poruszono temat m.in. złota, srebra, indeksów i ich potężnego odbicia, palladu, polskiego złotego oraz spółek Netflix i CD Projekt.


Nie ma takiego kryzysu, którego nie da się zadrukować

W ocenie prowadzącego złoto nie rośnie tak jakby mogło, ponieważ w ostatnich tygodniach trwała ucieczka kapitału z różnych aktywów do dolara amerykańskiego, najbardziej płynnej waluty fiducjarnej na świecie. Złoto jest wyceniane w dolarach, więc gdy on się silnie umacnia cena żółtego kruszcu spada. Jednak w momencie, gdy dolar zakończył silną falę wzrostową, cena złota ponownie odbiła w górę.

Tymczasem Fed ogłosił nieograniczony skup aktywów w ramach QE. Banki centralne są bardziej zdeterminowane niż tego oczekiwano, co wywołało silne wzrosty indeksów. Nie ma takiego kryzysu, którego nie dałoby się zadrukować – powiedział prowadzący program.

Jak wskazuje Piwoński w trakcie ostatniej hossy wzrosty na indeksach były względnie spokojne, co może sugerować, iż nie było jej ostatniej fazy, która jest zazwyczaj „szalona”.

Nie zdziwię się jak indeksy zrobią podejście pod szczyty i dopiero wtedy zacznie się prawdziwa bessa. Nie uważam, aby globalna gospodarka podniosła się po ostatnich zmianach. Oczekuje stagnacji gospodarczej, co powinno doprowadzić do długoterminowych spadków na giełdach – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here