Naga MarketsKolejny tydzień niemieckie indexy zakończyły solidną zwyżką. DAX prawie na każdej sesji poprawia historyczne maksimum. Korekty są bardzo krótkie i płaskie, a każde zejście niżej aktywuje kolejnych kupujących. Jak długo ta sytuacja będzie jeszcze trwała? W którym momencie osłabianie waluty euro przestanie wpływać pozytywnie na niemieckie indexy? Nie sposób tego teraz przewidzieć, ale że trend się zmieni i nie koniecznie w momencie umocnienia dolara to jest pewne (przedstawiłem to w niedzielnym artykule).

W chwili obecnej na wszystkich niemieckich indexach zupełnie brak jest strony podażowej. Indexy poruszają się tylko na północ nie zważając na bardzo wykupione wskaźniki oraz skalę i tempo obecnej zwyżki. Wykresy dzienne wszystkie są podobne na niemieckich indexach, więc ograniczę się tylko do wykresu DAX (pozostałe indexy przedstawię w interwale miesięcznym). Na 1D wolumen bez zastrzeżeń, cena porusza się w kanale, a do linii trendu obecnie daleka droga. W tym tygodniu może być więcej zmienności niż w poprzednich, ze względu na posiedzenie FED. DAX w ostatnim czasie nie zwracał uwagi na sytuację za oceanem, ale ewentualne usunięcie słowa “cierpliwy” z protokołów FED może i tutaj wywołać reakcje. W najbliższy piątek rozliczenie serii marcowej kontraktów i trudno sobie wyobrazić, że duzi gracze pozwolą sobie na słabe rozliczenie. Zakończenia piątkowej sesji należy spodziewać się na wysokich poziomach, a dopiero następny tydzień może przynieść zmianę sentymentu.

Te artykuły również Cię zainteresują
DAX 1D

2015-03-16_analiza_weekendowa_DAX-Daily
Na interwale miesięcznym, kreśląc kanały trendowe w przypadku DAX oraz TECDAX można zauważyć zbliżanie się do ich górnego ograniczenia. Żeby jednak ostudzić zapał niedźwiedzi również miesięczne wykresu MDAX i SDAX gdzie podobne kanały już zostały wybite w górę.

DAX 1M

2015-03-16_analiza_weekendowa_DAX-Monthly

TECDAX 1M

2015-03-16_analiza_weekendowa_TDAX-Monthly

SDAX 1M

2015-03-16_analiza_weekendowa_SDAX-Monthly

MDAX 1M

2015-03-16_analiza_weekendowa_MDAX-Monthly

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

 

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here