Naga MarketsAnalizując DAX w dłuższym terminie zgodnie z teorią fal wyróżnić można dwa scenariusze:

  • korekta ABC może być już zakończona i DAX wraca do wzrostów,
  • duża korekta ABC jeszcze się nie zakończyła i punkt C wypadnie niżej niż minimum z ostatnich miesięcy.

Zarówno za jedną jak i za drugą przemawiają inne argumenty. Za wariantem nowej fali wzrostowej przemawia widoczny brak piątej fali wzrostowej (w impulsie liczonym od 2009 roku). Również formacja potrójnego dna (widoczna na interwale tygodniowym) wspierana przez obronioną długoterminową linię trendu wzrostowego oraz wolumen. Pomimo, że w ostatnich tygodniach wolumen maleje to na świeczkach tygodniowych i tak jest wyraźnie większy w porównaniu do wcześniejszych tygodni.

Korekta, która może już być zakończona miała formę korekty prostej i nieznacznie została przekroczona zależność C = 127,2% * A. Jeżeli rusza nowa fala wzrostów to obecnie znajdujemy się w fali 1. Ze względu na fakt, że dołek z końca września przekroczył o kilka punktów dołek sierpniowy wyklucza to kilka innych scenariuszy. Po obecnej pierwszej fali wzrostowej przyjdzie druga korekcyjna, która często znosi 76,8% a nawet 88,6% fali 1, ale nie może już pogłębić wrześniowego dna.

Za drugim scenariuszem przemawia trend na DAX-ie. Od kwietnia 2015 roku indeks znajduje się w trendzie spadkowym i obserwujemy niższe szczyty oraz niższe dołki. Również fakt, że posiadacze dużego kapitału mogą chcieć wystraszyć inwestorów indywidualnych i zabrać im trochę pieniędzy poprzez aktywacje zleceń SL, które obecnie ustawione są pod wrześniowymi dołkami.

Zarówno w jednym jak i drugim scenariuszu czekają nas spadki. Korekta, która się pojawi wskaże dalszy kierunek ponieważ odbicie powyżej wrześniowego dna oznacza bliski start fali 3 wzrostowej, a przebicie dna to spadków ciąg dalszy z pierwszym celem 8900 pkt.

Wypróbuj brokera FXGrow. Egzekucja zleceń w modelu STP/ECN, ekstra godziny handlu dla DE30CASH. Konto REAL i DEMO zawiera micro loty na DAX.

Interwał W1:

Wykres indeksu DAX dla interwału W1.
Wykres indeksu DAX dla interwału W1.

Interwał D1:

Wykres indeksu DAX dla interwału D1.
Wykres indeksu DAX dla interwału D1.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here