Naga MarketsPo mocnych spadkach z połowy grudnia DAX znalazł tymczasowe dno jakim okazał się poziom 9339 pkt. i już drugi tydzień poruszał się w ograniczonym zakresie 9900pkt – 10380pkt. Niestety na chwilę obecną nie ma zbyt wielu powodów do optymizmu. Chińska giełda po dwóch dniach otworzyła się bez zdecydowania (indeks Shanghai Composite Index -1,56%, Shanghai B-Share Index +2,16%). Mario Draghi, nie rozszerzył programu QE co dałoby impuls do wzrostów. A już za 1,5 tygodnia najważniejsze wydarzenia września czyli posiedzenie FED dotyczące polityki pieniężnej. Jeżeli nastąpi pierwsza podwyżka stóp procentowych to na pewno wywoła to sporą zmienność na rynku i raczej będą to gwałtowne spadki.

Formacja “krzyża śmierci” na DAX.

Przecięcie się średnich 200 sesyjnej i 50 sesyjnej nazywane jest formacją “krzyża śmierci” i traktowane jako sygnał do spadków. Tak stało się w piątek na DAX-ie, ale do wskazanej formacji nie przykładam zbyt dużej wagi. Ponieważ ta sama formacja pojawiła się w 2010 roku na akcjach spółki APPLE, co nie przeszkodziło we wzroście z 32$ do 133$ w okresie kolejnych 5 lat.

Dopóki DAX porusza się w konsolidacji inwestowanie w ten indeks ma sens tylko krótkoterminowo od bandy do bandy. Dopiero wyjście z zaznaczonej na wykresie konsolidacji (dolne ograniczenie konsolidacji to poziom 9750pkt, a górne 10380pkt) powinno wskazać kierunek dalszego ruchu.

Wykres DAX FUTURE dla interwału H1.
Wykres DAX FUTURE dla interwału H1.

FX_GROW_logo_200x250Tę analizę zasponsorował dla Państwa broker FxGrow – buduj swój kapitał z FxGrow na rachunkach ECN, ECN Plus oraz SWAP Free, które cechują wyjątkowo niskie spready, atrakcyjne platformy do wyboru oraz depozyt minimalny $100 i $1000.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here