Naga MarketsEUR/USD

????????????????????????????????????????????

Ten tydzień zdecydowanie należał do dolara amerykańskiego. Kurs głównej pary walutowej odbił się od poziomu oporu w okolicach 1,1450 i mocno poszedł w dół. Obecnie, po dobrych odczytach o inflacji bazowej, znajduje się blisko wsparcia w okolicach 1,1050. Inwestorzy przypomnieli sobie, że wciąż trwa trend spadkowy na EUR/USD. Jest to jednak silny obszar wsparcia i trwałe przełamanie tego obszaru może sprowadzić kurs nawet w okolice kolejnego wsparcia 1,0835. Czas pokaże czy wzrostowa korekta właśnie dobiegła końca.

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/PLN

????????????????????????????????????????????

Już dawno minęła groźba zejścia kursu EUR/PLN poniżej poziomu 4,00. Po słabszych danych z polskiej gospodarki kurs oscyluje wokół 4,10. Jest to silny obszar oporu i z pewnością nie będzie łatwo go przełamać. Najbliższym z kolei wsparciem są okolice 4,08. Prawdopodobnie kurs w najbliższym czasie będzie oscylował wokół tego poziomu, gdyż mimo ostatnich słabszych danych perspektywa dla polskiej gospodarki pozostaje wciąż pozytywna.

USD/PLN

????????????????????????????????????????????

Silny spadek kursu eurodolara spowodował mocny ruch w górę na USD/PLN. Kurs przebił okrągły poziom oporu w okolicach 3,70 i zmierza w kierunku kolejnego oporu – 3,72. Nie będzie łatwo pokonać tego obszaru, ale gdy ruch w dół na głównej parze walutowej będzie się utrzymywał z pewnością polski złoty również osłabi się do dolara. Po przełamaniu wspomnianego oporu kurs może dotrzeć nawet w okolice 3,75.

S&P 500

????????????????????????????????????????????

Mijający tydzień był tygodniem konsolidacji po silnym uderzeniu, które przełamało opór 2120. Strona popytowa zamiast kontynuować zwyżkę na indeksie 500 największych spółek USA musiała raczej bronić dopiero co zniesionego poziomu. Niemniej jednak wyznaczone zostało nowe maksimum na poziomie 2137,2 pkt. Jeżeli chodzi o przyszły tydzień, skrócony przez poniedziałkowe święto sytuacja prezentuje się bardzo pozytywnie. Za bykami przemawia cały worek wzrostowych sygnałów – dodatni, skierowany ku górze MACD, wybicie nowego maksimum, znajdujące się wyraźnie poniżej obecnego kursu średnie 20, 50 i 200-okresowa, umacniający się dolar i dość słabe dane spływające z amerykańskiej gospodarki, które oddalają wizję podniesienia stóp procentowych przez FED. A propos FED’u – trzeba pamiętać o konferencji prasowej Janet Yellen, która odbędzie się dziś o 19:00 i, która może mieć decydujące znaczenie w ostatnich godzinach handlu na amerykańskim parkiecie w tym tygodniu.

DAX 30

????????????????????????????????????????????

Strona popytowa na niemieckim parkiecie rozpoczęła tydzień z wysokiego C. W poniedziałek kupujący przełamali górne ograniczenie przeszło miesięcznego kanału spadkowego będącego korektą średnioterminowego trendu wzrostowego rozpoczętego w październiku. Tego samego dnia zniesiony został także poziom 20-okresowej średniej kroczącej. Dzień później, we wtorek wykres dotarł do poziomu 50-okresowej średniej, która zdołała powstrzymać byki tylko do następnego dnia. W środę nadeszło przełamanie i dopiero wtedy byki zostały zatrzymane. Od środy wykres niemal nie zmienił swojego położenia. Celem na przyszły tydzień jest opór 12 tysięcy punktów, którego zniesienie pozwoli myśleć o powrocie na maksima czyli w okolice 12400 pkt. Za kupującymi przemawiają oczywiście średnie kroczące oraz trend wzrostowy. Martwić może jedynie znajdujący się na razie poniżej zera MACD, jednak i on powoli wzrasta.

NIKKEI 225

????????????????????????????????????????????

Strona popytowa miała w tym tygodniu rozmach nie tylko na zachodnich parkietach. Nikkei 225 po przełamaniu średnich 20 i 50-okresowej oraz powrocie ponad linię średnioterminowego trendu wzrostowego kontynuował wzrosty zdobywając w mijającym tygodniu 2,75% (545 punktów). Byki uporały się z oporem okrągłych 20 tysięcy punktów oraz 15-letnim maksimum 20263. Ten drugi poziom spowodował minimalne wytracenie pędu przez byki, co w czwartek na wykresie ujawniło się niewielką szpulką spadkową. Dziś jednak strata została odrobiona z nawiązką, a nowo wyznaczony 15-letni szczyt jest teraz na poziomie 20342. Najbliższym oporem jest maksimum z kwietnia 2000 roku, które znajduje się na wysokości 20833. Nie jest to jednak najwyższy poziom jaki osiągnął japoński indeks. Ten znajduje się na wysokości prawie 39 tysięcy punktów i został wyznaczony na przełomie lat ’89-’90.

WTI

????????????????????????????????????????????

Obecny tydzień na wykresie ropy to wąska konsolidacja w przedziale 58-61,50 USD za baryłkę. Po wyjściu dołem z kanału wzrostowego cena baryłki powoli acz systematycznie tworzy coraz niższe dołki i coraz niższe szczyty. Dzisiejsza sesja przebiega pod dyktando podaży, a ropa traci w tym momencie ok. 1,5%. Ważnym poziomem wsparcia jest rejon 58 USD. Jeżeli niedźwiedziom uda się sforsować ten poziom, wówczas będzie można spodziewać się dalszej wyprzedaży do wysokości nawet 54,6 USD. W średnim terminie sytuacja wydaje się być bardziej korzystna dla popytu, chociażby ze względu na zbliżające się letnie miesiące i tym samym na wyższe zapotrzebowanie na surowiec.

GOLD

????????????????????????????????????????????

Początek tygodnia na wykresie kursu złota przyniósł nam kontynuację zwyżki, którą obserwowaliśmy w połowie maja. Jednak popyt dość szybko wyczerpał siły i po dotarciu w rejon 1232,4 USD oddał inicjatywę stronie podażowej. Po przebiciu wsparcia leżącego na poziomie 1212,35 USD kolejnym niedźwiedzim celem jest powrót do wybitego górą kanału spadkowego. Obecnie znajdujemy się właśnie na górnym ograniczeniu wspomnianego kanału, gdzie niewykluczona jest próba przejęcia kontroli przez byki. Jeżeli podaży uda się ponownie wrócić do kanału spadkowego, wtedy bardzo prawdopodobny jest test 1195 USD, a następnie 1180 USD za uncję metalu.

Admiral-Markets-Logo

Promocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here