Naga MarketsJak co niedzielę, zapraszam na krótkie podsumowanie tygodnia pozycji dużych graczy. Omówię najciekawsze publikacje bankowe, które ukazały się w minionych dniach na Comparic. Poruszę również temat wyników eksperymentu, który prowadzę na naszym forum. Zapraszam:


Danske Bank był autorem największej liczby publikacji w tym tygodniu. Analitycy banku na początku tygodnia wskazywali na duże prawdopodobieństwo dalszego osłabienia się euro względem dolara oraz funta szterlinga. Choc pod koniec tygodnia kurs EUR/USD znalazł się poniżej poziomu wskazywanego przez analityków, to droga do tych spadków była dość wyboista. Wszystko przez nieoczekiwane osłabienie dolara, pomimo jastrzębiej Janet Yellen oraz zadowalających danych z USA. Błędne okazały się prognozy spadków EUR/GBP, para zawróciła w rejonie wsparcia na 0,8471, a w piątkowy wieczór cross zatrzymał się w okolicy 0,8550.

Niespodziewane spadki wyceny dolara spowodowały, że błędna okazała się prognoza z wtorku, 14 lutego. Wówczas Danske Bank wieszczył kolejne 2-3 dni wzrostów. Niestety, USD/JPY zakończyło tydzień ponad 100 pips niżej.

Dotychczas aktywne Citi, w minionym tygodniu opublikowało zaledwie jedną rekomendację walutową. Zakładała ona kupno USD/JPY z poziomu 113,40, zaś poziom docelowy longów znajdował się na 115,00. I ta pozycja była żywo komentowana w dzienniku na forum Comparic. W trakcie minionych dni doszło bowiem do momentu, w którym na USD/JPY mieliśmy otwarte aż dwie długie pozycje. Byki parły w górę na fali pierwszych komentarzy Janet Yellen i… zatrzymały się tuż przed 115,00.


Podsumowanie tygodnia pozycji dużych graczy, a także wszystkie publikacje z działu pochodzą z FxWatcher– odbierz darmowy okres próbny usługi i wykorzystaj przewagę na rynku!


W wątku na forum narzekałem na fakt złego ustawienia TP, które powinno zakładać pewien bufor bezpieczeństwa. Złożenie zlecenia take profit 10 pips niżej spowodowałoby, że zaksięgowalibyśmy całkiem spory zysk. Jednak wspomniana już nieoczekiwana słabość dolara spowodowała, że rekomendowana przez Citi pozycja zamknęła się na breakeven.

Pozycja z tego tygodnia zamknęła się na minimalnym plusie. Pozycja sprzed tygodnia pozwoliła zarobić. Zysk okazał się jednak znacznie mniejszy niż ten obserwowany w środowe popołudnie.

Śledź otwierane pozycje dużych graczy na bieżąco dzięki mojemu dziennikowi na forum Comparic >>>

Wciąż aktywną pozycją w portfelu jest short na AUD/USD. O podobnej pozycji, otworzonej za pomocą rekomendacji analityków Citi informowałem w zeszłym tygodniu (a także, w dzienniku na forum). Piątkowa publikacja HSBC ponownie skusiła mnie do otworzenia krótkich pozycji na australijczyku.

Po blisko 6% rajdzie byków na AUD/USD wierzymy, że ryzyko spadków na tej parze jest relatywnie wysokie – czytamy w piątkowej rekomendacji banku. Jak na razie – pozycja znajduje się na minimalnym plusie (0,3 pips):

Układ świec oraz średnich na interwale godzinowym wskazuje na kontynuację spadków. Sytuacja na wykresie dziennym wciąż faworyzuje byki.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here