Naga MarketspodumowanieCzy chiński koronawirus będzie dalej psuć nastroje na rynkach? Co się dzieje z dolarem, i czy powraca wątek cięcia stóp przez FED? W programie także wiele wykresów, w tym ciekawe sytuacje na EURUSD i AUDUSD. Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!


Chiński wirus, funt i dolar oraz EURUSD i AUDUSD

Miniony miesiąc miał wyglądać nieco inaczej, jednak sprawy potoczyły się w innym kierunku. Styczeń przyniósł wiele emocji i niewiadomych chociaż ze względu na koronawirusa.

WHO stwierdziła, że mamy zagrożenie globalne w związku z koronawirusem. Mimo tego faktu organizacja nie widzi konieczności wprowadzania radykalnych działań. Rynki to kupiły, nastąpiła zwyżka na Wall Street. Bank Morgan Stanley wyliczył, że wirus ograniczy globalny wzrost PKB o 0,3 p.p. w I kw. br. – powiedział analityk BOŚ.

Funt poszedł silnie w górę przed i po decyzji Banku Anglii. Decydenci nie mają nadmiernych obaw co do gospodarki. Były jedynie dwa głosy za obniżką. Oczekiwania co do obniżki wynoszą obecnie 20 procent, co daje przestrzeń do wzrostów dla funta. Jednak jest jeszcze sprawa Brexitu.

11 miesięcy okresu przejściowe podczas którego Wielka Brytania będzie negocjować z Unią Europejską warunki handlowe. Boris Johnson twierdzi, że okres nie zostanie wydłużony. Premier ma czas do początku lipca, aby ewentualnie zmienić decyzję. Ten wątek może zamieszać na wykresie funta szterlinga – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here