Naga MarketsŚrodowa sesja przebiegła pod znakiem dużej zmienności. W ciągu dwóch godzin od startu notowań DAX zaliczył minimum sesji na poziomie 11193pkt. Przez resztę sesji trwała wyrównana batalia pomiędzy bykami a niedźwiedziami. Dopiero półtorej godziny przed końcem notowań strona popytowa przejęła kontrolę i udało się zakończyć sesję na poziomie 11390pkt. Co ciekawe DAX rósł przy spadających indexach za oceanem. Można to przypisać kolejnym spadkom na parze EURUSD (Euro do Dolara osiągnęło poziom notowany ostatnio w 2003 roku).

Na DAX mamy widoczną korektę prostą, gdzie odcinek C = 61,8% * A (pierwszy wykres). Widać również wybicie w dół z klina zwyżkującego oraz powrót do wnętrza tego klina w końcówce środowej sesji (linia przerywana na wykresie). Teoretycznie mieliśmy do czynienia z fałszywym wybiciem już jest po korekcie i obecnie “sky is the limit”. Ale jak na razie index spółek średnich tego nie potwierdza.

Na MDAX ładna świeca popytowa z długim dolnym cieniem, ale wczorajszej formacji spadkowej nie zanegowała. Nie udało się również indexowi spółek średnich wrócić ponad linię trendu ani powyżej poziomu 20000pkt. Wskaźnik MACD od ponad miesiąca wskazuje negatywne dywergencje (wykres drugi). Na wyższym interwale DAX na 1D to samo tylko w szerszej perspektywie. Problemem pozostają ciągle wskaźniki, jak widać na trzecim wykresie DTOSC wskazuje na spadki.

Ciekawe też dane płyną z opublikowanego w środę wskaźnika nastroju rynku dla DAX. Inwestorzy prywatni 41% byki (-1%) 41% niedźwiedzie (+1%), a instytucje 26% byki (-19%) 44% niedźwiedzie (+11%). O ile ulica nie widzi zmian o tyle inwestorzy instytucjonalni wyraźnie obawiają się czwartkowego posiedzenia EBC i poziomów do których już dotarły niemieckie indexy bez większej korekty. Dla formalności dodam, że te wyniki traktuje się kontrariańsko czyli przewaga niedźwiedzi w tym wypadki sprzyja wzrostom. A dzisiaj (czwartek) o 14:30 wyczekiwana konferencja Mario Dragiego po posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego.

DAX FUTURE 4H

2015-03-05_podsumowanie_sesji_SR_DAXF

MDAX 1D

2015-03-05_podsumowanie_sesji_SR_MDAX

DAX 1D

2015-03-05_podsumowanie_sesji_SR_DAX

 

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here