Naga MarketsW środę sesja zaczęła się w dobrych nastrojach po wzrostach w Azji. Dla niemieckiego DAX’a bykom wystarczyło sił do walki na 30 minut sesji. Notowania rozpoczęły się luką hossy, która już pół godziny później była zakryta. Przez całą środową sesję DAX pozostawał poniżej zera. Minimum sesji osiągnął około południa na poziomie 11787pkt, a sesja została zakończona na poziomie 11867pkt wynikiem -0,6%. Najsłabszym z niemieckich indeksów był w środę dotychczas najmocniejszy indeks spółek najmniejszych SDAX, który zakończył wynikiem -0,87% (8754pkt). Technologiczny TECDAX zakończył dzień bez zmian w stosunku do wtorkowego zamknięcia. A indeks spółek średnich MDAX zakończył wynikiem -0,59% (21214pkt). W środę para EURUSD nie mogła zdecydować się co do kierunku. Około godziny 12-tej para dotknęła poziomu 1,08 (w tym samym momencie DAX osiągał minimum sesji). A po godzinie 14-tej “Edek” wrócił poniżej zera co już się nie przełożyło na niemieckie indeksy.

W środę opublikowane zostały najnowsze dane dotyczące sentymentu inwestujących na DAX. Wynik prawie nie zmienił się od zeszłego tygodnia:

  • inwestorzy instytucjonalni: byki = 39%, niedźwiedzie = 32%, neutralni = 29%
  • inwestorzy prywatni: byki = 36%, niedźwiedzie = 39%, neutralni = 25%

Na wykresie dziennym byki mają problem z powrotem ponad wybitą w piątek linię trendu wzrostowego biegnącą od początku 2015 roku. Wskaźnik MACD niezmiennie od miesiąca wskazuje spadki. Na wykresie kontraktów DAX FUTURE poruszają się w kanale spadkowym. W chwili obecnej trwa ruch boczny i dopiero ruch w stronę historycznego szczytu podparty wolumenem da szansę na zakończenie korekty i rozpoczęcie dużej fali 5 lub dynamiczny ruch poniżej 11650pkt będzie oznaczał, że indeks jest w małej fali 3 spadkowej.

Wykres indeksu DAX dla interwału 1D. Pod wykresem wskaźnik MACD.
Wykres indeksu DAX dla interwału 1D. Pod wykresem wskaźnik MACD.
Wykres kontraktów na DAX dla interwału 1H.
Wykres kontraktów na DAX dla interwału 1H.

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here