Naga MarketsŚrodowa sesja była dosyć dziwna w wykonaniu DAX’a. Początek sesji to zwyżka prawie 100pkt w godzinę, a później pomimo świetnego zachowania otoczenia DAX nie miał ochoty dalej rosnąć. Sesję zakończył w okolicy wtorkowego zamknięcia wynikiem +0,03% (na poziomie 12231 pkt). Ta słabość nie udzieliła się wszystkim indeksom niemieckim SDAX kolejny raz osiągnął historyczne maksimum kończąc wynikiem +0,5% (na poziomie 8877pkt). MDAX +0,39% (21570pkt), TECDAX -0,19% (1674pkt). Napisałem, że sesja była “dziwna” ponieważ pod koniec sesji na DAX, EURUSD tracił prawie 0,5%, S&P500 wyszedł ponad 2100pkt, a Nasdaq testował poziom 5000pkt, więc teoretycznie wszystko zostało spełnione pod wzrosty. Jedynie Ropa w środę wyszła ze schematu i urosła do końca dnia prawie 5%. Może to zapowiedź powolnego powrotu surowców do łask inwestorów bo złoto i srebro również zakończyło notowania na plusach.

Wyczekiwane od rana posiedzenie EBC skończyło się zgodnie z prognozą, Dragi stwierdził że wszystko idzie zgodnie z planem i program QE oraz stopy procentowe zostaną utrzymane na obecnym poziomie. Na rynku nie wywołało to większej reakcji ani na indeksach, ani nawet na walutach.

Technicznie na wykresie kontraktów w dalszym ciągu poruszamy się wewnątrz 3-tygodniowego kanału wzrostowego. Dopóki nie zostanie on przebity obowiązuje scenariusz ruchu w górę. Na wykresie indeksu DAX (wykres DAX 1D) zaznaczyłem linię trendu (poprowadzona po minimach od początku roku) i jeszcze brakuje około 80pkt żeby indeks do niej dotarł. Na wykresie zaznaczyłem również dywergencję DAX względem wolumenu. Od trzech tygodni indeks rośnie a wolumen maleje. Mocna świeca kierunkowa podparta dużym wolumenem pokaże, który kierunek wybrał DAX.

DAX FUTURE 4H

Wykres kontraktów na DAX dla interwału 4H.
Wykres kontraktów na DAX dla interwału 4H.

DAX 1D

Wykres indeksu DAX dla interwału 1D.
Wykres indeksu DAX dla interwału 1D.

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here