Naga MarketsW środę europejscy inwestorzy zaczynali sesję w dobrych nastrojach. Wzrosty na japońskim NIKKEI225 +1,13% i przebity poziom 20000pkt oraz wzrosty w Chinach +2,44% i w Hong Kongu +0,3% ustawiły początek notowań w Europie. Do wzrostów w Japonii przyczynił się bardzo dobry bilans handlu zagranicznego, w którym z prognozowanych +50mld odnotowano +229,3mld. Po południu pojawiły się również dane odnośnie amerykańskiego rynku nieruchomości i sprzedaż domów na rynku wtórnym była wyższa od prognoz.

Najmocniejszym indeksem podczas środowej sesji w Europie był indeks Grecki ATHEX, który dzień wcześniej przebił dno ustanowione w styczniu a podczas środowej sesji urósł ponad 2% pozostawiając długi dolny cień na wykresie co może zwiastować przynajmniej chwilowe odreagowanie. W Europie dużo zmienności. Niemiecki DAX całą sesję spędził na minusie kończąc wynikiem -0,6%, francuski CAC40 przez większość sesji był poniżej zera ale ostatecznie zakończył wynikiem +0,36% i wrócił powyżej poziomu 5200pkt.

Angielski FTSE100 na początku sesji zszedł poniżej zera i przez całą sesję byki broniły poziomy 7000pkt co ostatecznie się udało. Patrząc na wykres FTSE ostatnie pół roku utworzyło na wykresie klin zwyżkujący, który może w tym wypadku być również klinem kończącym. Dopiero trwałe wyjście powyżej poziomu 7200pkt zaneguje tę formację. Angielski indeks już drugi tydzień nie może oderwać się powyżej poziomu 7000pkt a jego wybicie w dół sprowadzi FTSE100 do poziomu 6900pkt gdzie rozegra się decydująca walka.

Wykres indeksu angielskiego FTSE100 dla interwału 1D.
Wykres indeksu angielskiego FTSE100 dla interwału 1D.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here