Naga MarketsNiemieckie indeksy rozpoczęły środową sesję lekkimi wzrostami. Próby utrzymania się nad powierzchnią najdłużej trwały na indeksie spółek średnich MDAX gdzie zejście pod kreskę nastąpiło dopiero po godzinie 12-tej. W tym samym czasie mocniej zaczęła zyskiwać europejska waluta w stosunku do dolara (jak już wskazywałem słabe euro pomagało rosnąć DAX’owi). Ostatecznie parze EURUSD nie udało się na dłużej wyjść ponad poziom 1,1 ale już widać, że parytet dla tej pary nie nastąpi zbyt szybko. Mocniejsza przecena na indeksach przyszła z godziną 16-tą kiedy to poważnie zrobiło się na Wall Street, chociaż i tak po zamknięciu sesji w Europie S&P500 i NASDAQ straciły jeszcze bardziej na wartości co może mieć wpływ na jutrzejsze otwarcie notowań w Europie.

Wszystkie niemieckie indeksy zakończyły dzień na minusach. DAX na poziomie 11865pkt (-1,17%), MDAX 20689pkt (-0,7%), TECDAX 1611pkt (-1,9%), SDAX 8363pkt (-1,09%). Sesja najbardziej dramatyczny obraz zostawiła na TECDAX potężna świeca spadkowa przebiła linię trendu, również na DAX i MDAX nastąpiło przebicie linii trendu, ale już nie tak spektakularne. Na plus dla byków należy wziąć wolumen, który nie był jakoś nadmiernie duży oraz możliwość tworzenia się flagi. Na kontraktach już to wyraźnie pokazywałem od kilku dni i faktycznie górne ograniczenie flagi bardzo ładnie zatrzymało wzrosty pod koniec sesji we wtorek oraz na początku sesji w środę.

Te artykuły również Cię zainteresują
W środę opublikowane zostały najnowsze wyniki sentymentu inwestorów inwestujących na DAX, a na nim kontrariańsko można odczytać wsparcie dla niedźwiedzi (zawsze większość nie ma racji):

  • Inwestorzy instytucjonalni BYKI: 38%, NIEDŹWIEDZIE: 32%, NEUTRALNI: 30%
  • Inwestorzy prywatni BYKI: 42%, NIEDŹWIEDZIE: 35%, NEUTRALNI: 23%

Obecnie prawdopodobnie skończyła się fala 3, która trwała od połowy stycznia (szerzej pisałem o tym w niedzielnej analizie). Spadki powinny dojść do poziomu przynajmniej 11200 czyli fibo 38,2%, ale wcześniej musi nastąpić wybicie w dół wspomnianej już flagi. Zbyt niecierpliwe niedźwiedzie muszą pamiętać, że do końca miesiąca oraz kwartału zostały tylko 4 sesje co powinno dopingować fundusze inwestycyjny i emerytalne do możliwie wysokiej wyceny walorów, żeby pochwalić się przed klientami wspaniałymi zyskami jakie im przynieśli. Dziś aż 4 wykresy bo dużo się wydarzyło.

TECDAX 1D

Wykres TECDAX interwał 1D
Wykres TECDAX interwał 1D.

MDAX 1D

Wykres MDAX interwał 1D.
Wykres MDAX interwał 1D.

DAX FUTURE 4H

Wykres kontraktów na DAX interwał 4H.
Wykres kontraktów na DAX interwał 4H.

DAX 1D

Wykres indeksu DAX interwał 1D.
Wykres indeksu DAX interwał 1D.

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here