Naga MarketsDOW JONES 30

????????????????????????????????????????????

Po fenomenalnej sesji na amerykańskim parkiecie, którą mieliśmy okazję oglądać w czwartek, w piątek strona popytowa robiła co mogła aby kontynuować wzrost. Byki dotarły na historyczne maksima wyznaczone na początku marca. Poziomem, który póki co nie był możliwy do pokonania okazało się górne ograniczenie konsolidacji, czyli szczyt 18284 pkt. Kupujący zdobyli 0,15%, a zmienność wyniosła 70 pkt. i była najniższa od 25 lutego. Indeks 30 blue chip’ów USA znajduje się teraz tuż pod maksimum i ma szansę na jego przełamanie. Wzrosty wspomogła kolejna paczka słabych danych z amerykańskiej gospodarki z niską produkcją przemysłową i znacznie niższym od prognoz indeksem Uniwersytetu Michigan na czele.

S&P 500

????????????????????????????????????????????

W piątek, ponad poziomem 2120, który został przełamany podczas sesji czwartkowej, utrzymał się indeks 500 największych spółek USA. Wzrost sam w sobie nie był imponujący – wyniósł zaledwie 1,5 pkt., czyli 0,07%. Niemniej jednak S&P 500 znalazł się na historycznych maksimach, co jest nie lada osiągnięciem byków. W tym tygodniu byki zdecydowanie mają szansę na podbicie maksimów. Zmienność nie przekroczyła w piątek 10 punktów. Wykres jest ponad średnimi 50 oraz 200-okresową, a MACD wciąż wskazuje na stronę popytową. Histogram wzrasta.

NASDAQ 100

????????????????????????????????????????????

Nasdaq 100 w trakcie ostatniej sesji zeszłego tygodnia niemal nie zmienił swojego położenia. W interwale dziennym, tuż ponad poziomem 4480, zbudowane zostało doji. Wykres obniżył się o dokładnie 1 punkt przy 30-punktowej zmienności. Niemniej jednak utrzymanie się ponad dzień wcześniej przełamanym silnym oporem można uznać za sukces. Teraz przed kupującymi trudniejsze zadanie – opór 4540, który zatrzymał ich pod koniec kwietnia. Dopiero przełamanie tego poziomu pozwoli myśleć o zbliżeniu się ku historycznym maksimom, których NQ 100, w przeciwieństwie do DJI i S&P jeszcze nie zdobył. Te znajdują się prawie 350 punktów ponad obecnym kursem. Wykres jest ponad średnimi kroczącymi, a linia sygnału MACD zaprzestała spadków i utrzymuje się powyżej zera. Histogramwzrasta.


Admiral-Markets-Logo

Promocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here