Naga MarketsDOW JONES 30

????????????????????????????????????????????

Tydzień po długim weekendzie w USA rozpoczął się podobnie jak  w Europie. Dow Jones 30 spadł wczoraj do poziomu 50-okresowej średniej kroczącej. Bykom udało się odbić część spadków, niemniej jednak wykres zamknął się w okolicy kursu sprzed z połowy miesiąca, czyli sprzed ataku na maksima. Strata wyniosła 168 punktów, czyli 0,92%. Zmienność osiągnęła 270 punktów i była najwyższa od trzech tygodni. DJI znajduje się oczywiście ponad średnimi kroczącymi oraz ponad linią trendu wzrostowego. MACD nadal jest dodatni. Warto pamiętać, że dziś rozpoczął się 3-dniowy szczyt G7.

S&P 500

????????????????????????????????????????????

Indeks 500 największych spółek USA stracił wczoraj nieco mniej niż 30 blue chip’ów, bo 0,8%. Za to skokowy wzrost zmienności był bardzo podobny. Zanegowane zostało większość wzrostów z drugiego tygodnia maja. Oznacza to ni mniej, ni więcej tyle, że S&P 500 powrócił poniżej górnego ograniczenia konsolidacji, czyli 2120 pkt. Upadek byłby prawdopodobnie głębszy, gdyby niedźwiedzie nie zostały powstrzymane przez średnią 50-okresową. Trend wzrostowy nie został jednak na razie naruszony. Poważnym powodem do zmartwień byłoby dopiero dotarcie wykresu w okolice wsparcia 2080.

NASDAQ 100

????????????????????????????????????????????

Na wsparciu 4480 zatrzymał się z kolei spadek wykresu Nasdaq 100. Choć wykres zszedł wczoraj poniżej tego poziomu, to kupujący, przynajmniej na razie, nie pozwolili na zamknięcie na poniżej tej strategicznej wysokości. Jeżeli jednak stronie podażowej uda się ten poziom przełamać, to nowym celem na ich drodze będzie średnia 50-okresowa. W tej chwili najważniejsze jest jednak to, że wykres znajduje się ponad średnimi, ponad linią trendu wzrostowego, a MACD jest ponad linią zera. Choć wczorajszy spadek wyniósł prawie 1%, to obecną sytuację możemy na ten moment traktować jako korektę. Dzienna zmienność osiągnęła 75 punktów.


Admiral-Markets-Logo

Promocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here