Naga MarketsDOW JONES 30

????????????????????????????????????????????

Dow Jones na sam koniec tygodnia powrócił pod poziom przełamanego oporu 18284 punktów. Strata wyniosła 0,27% (49 punktów). Niska była zmienność, która kolejny raz oscylowała wokół 100 punktów. Indeks 30 blue chip’ów USA w zeszłym tygodniu nie zmienił więc znacząco swojego położenia. Za bykami nadal przemawia trend wzrostowy oraz średnie kroczące, które znajdują się wyraźnie pod obecnym kursem indeksu. Na północ wskazuje także MACD. Dziś w USA obchodzone jest święto narodowe, a co za tym idzie amerykańskie giełdy są dziś wyłączone.

S&P 500

????????????????????????????????????????????

Na indeksie 500 największych spółek USA niedźwiedzie zanegowały część czwartkowego odbicia. Spadek wyniósł 0,23% (4,8 punktu) i była to najgorsza sesja na S&P od dwóch tygodni. Niemniej jednak wykres utrzymał się ponad wsparciem 2120 pkt. Dzienna zmienność osiągnęła najniższy wynik w tym roku – dokładnie 7,8 pkt. Pomimo piątkowego spadku trend, średnie kroczące oraz MACD wciąż przemawiają za bykami.

NASDAQ 100

????????????????????????????????????????????

Od oporu 4540 punktów odbił się w piątek NQ 100, a na wykresie pojawił się spadkowy pin bar. Spadek był jednak minimalny – wyniósł tylko 2 punkty. Wyjątkowo niska była zmienność, która osiągnęła zaledwie 20 punktów – trzy razy mniej od średniej z tego roku. Na wejście powyżej oporu 4540 i na wybicie nowych 15-letnich maksimów wciąż jeszcze musimy poczekać. Tak jak pozostałe amerykańskie indeksy tak i Nasdaq 100 jest w trendzie wzrostowym, ponad średnimi kroczącymi, a MACD wskazuje na wzrosty. Na koniec pamiętać należy o tym, że dziś giełdy w USA nie działają.


Admiral-Markets-Logo

Promocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here