Naga MarketsDOW JONES 30

????????????????????????????????????????????

Dow Jones nie może ruszyć z poziomu niedawno przełamanego szczytu, będącego górnym ograniczeniem 3-miesięcznej konsolidacji. Wczorajszy dzień nie wyniósł niemal nic na wykres 30 blue chip’ów USA. Wzrost osiągnął 7 punktów (0,04%), a zmienność była o ponad połowę niższa od średniej. Na korzyść kupujących przemawia trend wzrostowy oraz średnie 50 i 200-okresowa, a także skierowany na północ MACD oraz kolejne, dość słabe dane z gospodarki USA. Wiele zależeć będzie jednak od inflacji konsumenckiej, która podana zostanie o 14:30 oraz konferencji Janet Yellen zapowiedzianej na godzinę 19:00. Amerykańskie parkiety powinny zareagować na wszelkie informacje natychmiastowo, ponieważ przed amerykanami długi weekend – w poniedziałek w USA obchodzony jest „Memorial Day”.

S&P 500

????????????????????????????????????????????

Po dwóch dniach korekty na indeksie 500 największych spółek USA widzieliśmy ponowne odbicie. Byki zdobyły 0,32% (6,7 punktu) i był to najlepszy wynik na S&P od sześciu sesji. Nieco podskoczyła zmienność – wyniosła prawie 17 punktów. Tym samym obronione zostało wsparcie 2120. Podobnie jak w przypadku Dow Jonesa na korzyść strony popytowej działają średnie kroczące, trend wzrostowy, rosnący MACD oraz słabe dane makro, ale wiele zależeć będzie od poziomu inflacji konsumenckiej i konferencji prasowej szefowej FED’u.

NASDAQ 100

????????????????????????????????????????????

Po sporej niepewności, która panowała przedwczoraj na Nasdaq’u kupujący wzięli się do pracy. NQ 100 zyskał wczoraj 0,59% – najwięcej z trzech opisywanych indeksów, a dzienna zmienność utrzymała się powyżej 50 punktów. Bykom udało się nie tylko obronić wsparcie 4480, ale także zaatakować opór 4540. Choć wczoraj nie wystarczyło sił na jego przełamanie, to dziś nie jest to wykluczone. Po przełamaniu tego oporu kupujący będą mogli wyznaczyć nowe 15-letnie maksimum, które teraz jest na wyznaczonym pod koniec kwietnia poziomie 4564 pkt. Wyżej wykres 100 blue chip’ów Nasdaq’u znajdował się tylko na przełomie wieków podczas bańki internetowej. Tak jak w przypadku pozostałych indeksów tak i tutaj wykres jest ponad średnimi kroczącymi, w silnym trendzie wzrostowym, a MACD wskazuje na wzrosty. Pamiętać jednak należy o wspomnianych wcześniej danych makro oraz o braku sesji w poniedziałek.


Admiral-Markets-Logo

Promocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here