Naga MarketsDOW JONES 30

[DJI30]Daily

Na Dow Jones przyszła wczoraj realizacja zysków, którą wczoraj widzieliśmy już na S&P 500 oraz Nasdaq’u. Indeks obniżył się o 35 punktów (0,19%), a zmienność osiągnęła zaledwie 79 pkt. Spadek został zablokowany na niedawno przełamanym poziomie szczytu – 18284. Niemniej jednak DJI znajduje się w silnym trendzie wzrostowym, ponad średnimi 50 oraz 200-okresową, a MACD wskazuje na północ i wzrasta. Walka będzie rozgrywać się więc o utrzymanie w okolicach szczytu. Czeka nas dziś także spora paczka danych zza oceanu – o 14:30 ilość wniosków o zasiłki dla bezrobotnych, o 15:45 wstępny przemysłowy PMI, a o 16:00 sprzedaż domów na rynku wtórnym.

S&P 500

[SP500]Daily

Na indeksie 500 największych spółek USA widzieliśmy wczoraj drugi dzień lekkich spadków. Stronie podażowej udało się obniżyć kurs o 0,13%, czyli nieco mniej niż dzień wcześniej, a zmienność wyniosła 13 punktów. Dziś przed bykami stać więc będzie zadanie obrony wsparcia 2120 pkt. Na ich korzyść działają oczywiście znajdujące się pod wykresem średnie, dodatni MACD oraz trend wzrostowy, jednak to wcale nie oznacza, że zadanie to będzie łatwe. Wiele zależeć może od wspomnianych wcześniej danych makroekonomicznych.

NASDAQ 100

[NQ100]Daily

Duża niepewność panowała z kolei na Nasdaq’u. Po wtorkowym zatrzymaniu byków, w środę rynek nie do końca wiedział co ma teraz zrobić – oglądaliśmy wczoraj zarówno próbę ataku na opór 4540 jak i na wsparcie 4480. Żaden z tych poziomów nie został jednak osiągnięty, a cena powróciła w okolice otwarcia tworząc doji. Wykres zmienił swoje położenie o zaledwie 2,5 punktu, za to zmienność pierwszy raz od tygodnia przekroczyła 50 pkt. Dziś decydująca będzie walka o przełamanie tej tygodniowej konsolidacji. Wykres jest niezmiennie w wyraźnym trendzie wzrostowym, ponad średnimi kroczącymi. Linia sygnału MACD wskazuje na wzrosty, co także sprzyja bykom.


Admiral-Markets-Logo

Promocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here