Naga MarketsDOW JONES 30

????????????????????????????????????????????

DJI odnotował wczoraj drugą spokojną sesję z rzędu. Wzrost wyniósł 0,16%, czyli niewiele więcej niż w piątek. Zmienność ledwie przekroczyła 100 punktów i była o ponad połowę niższa od tegorocznej średniej. To jednak nie jest najważniejsze – najważniejszy jest fakt, że przełamany został opór 18284 i tym samym wyznaczone zostało nowe historyczne maksimum. Wykres znajduje się wysoko ponad średnimi 50 oraz 200-okresową, a MACD wskazuje na przewagę kupujących i wzrasta. Jeżeli chodzi o dane makro, to już o 14:30 ukaże się ilość wydanych pozwoleń na budowę w USA, a jutro o 20:00 opublikowany zostanie protokół z posiedzenia FOMC.

S&P 500

????????????????????????????????????????????

Kolejną wzrostową sesję z rzędu odnotował wczoraj indeks 500 największych spółek USA. Wzrost wyniósł co prawda jedynie 0,34% (7,2 pkt.), jednak wystarczyło to do wyznaczenia nowego maksimum na poziomie 2132,4. Zmienność osiągnęła 16,9 pkt. Niedźwiedzie starały się jeszcze wczoraj o powrót poniżej przełamanego oporu 2120, jednak nie wystarczyło im sił, aby powstrzymać pęd byków. Wykres jest ponad średnimi kroczącymi, a MACD rozpoczął minimalne wzrosty.

NASDAQ 100

????????????????????????????????????????????

Ponad wcześniej przełamanym oporem utrzymał się także Nasdaq 100. Byki zdobyły niecałe 20 punktów (0,44%). Zmienność wzrosła, jednak wciąż była niska – nie przekroczyła 50 punktów. Przed kupującymi stoi nadal zadanie przełamania oporu 4540, do którego wczoraj nie udało im się dotrzeć. Jego ewentualne przełamanie pozwoli myśleć o zbliżeniu się ku historycznym maksimom, do których na ten moment pozostaje około 300 punktów. Wykres jest oczywiście ponad średnimi kroczącymi. Linia MACD nadal nie zmienia swojego położenia i znajduje się nieco powyżej zera, za to wyraźnie wzrasta histogram.

Admiral-Markets-Logo

Promocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here