Naga MarketsDAX 30

????????????????????????????????????????????

Środa była w Niemczech trzecim z kolei dniem spadków. Indeks stracił 1,44% tj. 165 punktów i jest to najgorszy wynik od siedmiu sesji. Bardzo wysoka była zmienność, która przekroczyła 300 punktów. Wykres 30 największych spółek notowanych nad Menem wciąż znajduje się w kanale spadkowym i mocno zbliżył się do linii średnioterminowego trendu wzrostowego. Poziom ten jest silnym miejscem wsparcia, jednak jego ewentualne przełamanie poskutkuje wybiciem 3-miesięcznego minimum czyli poziomu 11 tysięcy punktów. Wykres znajduje się poniżej 50-okresowej średniej kroczącej, a MACD wyraźnie wskazuje na spadki co sprzyja dalszemu obniżaniu kursu. Na koniec warto przypomnieć, że dziś za Odrą dzień wolny od pracy.

FTSE 100

????????????????????????????????????????????

W środę na otwarciu angielskiego parkietu widzieliśmy lekką lukę wzrostową, a strona popytowa starała się odrobić wtorkowe spadki. Wykres odbił się jednak od przełamanej we wtorek linii trendu wzrostowego i dotarł w okolice przedwczorajszego zamknięcia. Niedźwiedzie zatrzymały się tuż pod linią 50-okresowej średniej kroczącej. Ich celem na dzisiejszą sesję jest atak na wsparcie 6900 punktów, który oznaczałby zanegowanie całej piątkowej luki wzrostowej. Choć sesja była spadkowa, dzięki wspomnianej luce wykres zamknął się 2 punkty ponad kursem zamknięcia z wtorku. Zmienność wyniosła jedynie 72,4 pkt. MACD nieubłaganie zmierza do zera, a histogram jest już ujemny. Zniesienie wsparcia 6900 pkt. pozwoli myśleć o zejściu do poziomu 6750 pkt.

EURO STOXX 50

????????????????????????????????????????????

Trzecią spadkową sesję z rzędu odnotował wczoraj indeks 50 blue chip’ów strefy euro. Przełamane zostało wsparcie 3550. Wykres znajduje się w kanale spadkowym i właśnie dociera do okrągłego poziomu 3500 pkt. Jeżeli to wsparcie także zostanie pokonane niedźwiedzie będą miały przed sobą 200-punktowe pole do popisu, ponieważ najbliższym rejonem obrony będą dopiero okolice 3300 pkt. Tam, poza wsparciem, które stanowi dolne ograniczenie styczniowej konsolidacji, znajduje się także linia trendu wzrostowego oraz 200-okresowa średnia krocząca. Wczorajszy spadek wyniósł niemal 1% – 35 punktów, a zmienność prawie 80 punktów. Wykres znajduje się wyraźnie poniżej linii 50-okresowej średniej, a MACD wskazuje na głębokie spadki. W Niemczech i we Francji obchodzone jest dzisiaj święto, a więc tamtejsze notowania są wyłączone.


Admiral-Markets-Logo

Promocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here