Naga MarketsDAX 30

????????????????????????????????????????????

Po długim weekendzie w Niemczech obserwowaliśmy duże spadki. Wykres DAX 30 po prawie tygodniu znów spadł poniżej 50-okresowej średniej kroczącej. Strona podażowa zmierza w kierunku linii 7-miesięcznego trendu wzrostowego, którego ewentualne zniesienie otworzy drogę ku wsparciu 11320 i okrągłym 11 tysiącom. 30 blue chip’ów z Frankfurtu straciło wczoraj 1,15% i była to najsłabsza niemiecka sesja od niemal dwóch tygodni. Kilkukrotnie względem ostatnich dni podskoczyła zmienność, który wyniosła prawie 350 punktów. Linia sygnału MACD nadal jest poniżej zera, niemniej jednak wyraźnie zbliża się do tego poziomu. Dziś brak istotnych danych makro z Niemiec, ale za to już dziś rozpoczyna się 3-dniowy szczyt G7.

FTSE 100

????????????????????????????????????????????

Londyński parkiet definitywnie odbił się od oporu 7035. Indeks FTSE 100 stracił wczoraj 67 punktów (0,95%). Spadki zostały zatrzymane dopiero na poziomie 50-okresowej średniej kroczącej. Jeżeli dziś niedźwiedziom uda się ją przełamać, wówczas będą miały szansę na zaatakowanie wsparcia 6900 pkt. Dzienna zmienność wyniosła 113 pkt. i pierwszy raz od siedmiu sesji była wyższa od tegorocznej średniej. Wykres jest ponad średnimi 50 i 200-okresową, a MACD nadal znajduje się tuż powyżej zera. Poza G7 dziś brak danych dotyczących Wielkiej Brytanii.

EURO STOXX 50

????????????????????????????????????????????

Euro Stoxx 50 otworzył się po długim weekendzie z niemal 30 punktową luką spadkową, która zanegowała poziom 50-okresowej średniej. Później strona podażowa kontynuowała przecenę. Wykres został zatrzymany na wysokości wsparcia 3600 pkt. i wówczas bykom udało się odrobić część strat. Na koniec dnia indeks spółek strefy euro tracił 1,57%. W dół pociągnęły go nie tylko spółki niemieckie i francuskie, które przyniosły spadki po długim weekendzie, ale także Hiszpania, która od dwóch dni wyraźnie zniżkuje w wyniku tamtejszych wyborów samorządowych i regionalnych. Zmienność wyniosła 73 punkty. Indeks jest w silnym trendzie wzrostowym, ponad 200-okresową średnią. MACD wzrasta, jednak wciąż nie dotarł do poziomu zera.


Admiral-Markets-Logo

Promocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here