Naga MarketsDAX 30

[DAX30]Daily (1)

Wczorajszy dzień był kontynuacją walki o utrzymanie ponad 50-okresową średnią kroczącą na niemieckim indeksie. Znów zwycięsko z tej walki wyszły byki, które, choć pozwoliły na zejście poniżej tego poziomu na początku sesji, zamknęły wykres 0,15% powyżej ceny odniesienia (+18,2 pkt.). Zmienność znów była niewielka i wyniosła zaledwie 136 pkt. Wciąż musimy czekać na atak na opór 12 tysięcy punktów, którego przełamanie powinno być kluczowe w kontekście ataku na maksima. Wykres znajduje się w średnio i długoterminowym trendzie wzrostowym, ponad 50 oraz 200-okresową średnią kroczącą. Linia sygnału MACD nadal wzrasta i zbliża się do zera, a histogram jest już na tym poziomie. Strefa euro czeka dziś na kluczowe przemówienia szefa ECB, które odbędą się o godzinie 10:00 oraz 15:30. Na DAX może mieć jeszcze wpływ indeks instytutu Ifo, który pojawi się o godzinie 10:00. O 8:00 podane zostały z kolei dane z niemieckiej gospodarki – wzrost PKB sprostał prognozom, choć trzeba przyznać, że nie były one zbyt wygórowane (0,3% k/k, 1,1% r/r).

FTSE 100

[FTSE100]Daily (1)

Londyński parkiet odnotował wczoraj lekką lukę na otwarciu, którą jednak stronie popytowej udało się zanegować z niedużą nawiązką. Wzrost wyniósł tylko 4,4 punktu, niemniej jednak jest to dobra wiadomość, ponieważ utrzymał się powyżej 50-okresowej średniej kroczącej i zbliżył się do oporu 7035 pkt. Zmienność nadal była niska i nie przekroczyła nawet 40 punktów. MACD wciąż nie zmienił swojego położenia i jest tuż nad poziomem zera. Teraz przed bykami bardzo trudne zadanie – wspomniany opór 7035 oraz linia trendu wzrostowego. Kupującym pomógł na pewno wzrost brytyjskiej sprzedaży detalicznej, który był trzykrotnie wyższy od prognoz (1,2% m/m, prog. 0,4%). Podobnie jak Mario Draghi, dziś także szef Banku Anglii – Mark Carney ma dwie konferencje, pierwsza o 13:00, druga o 15:30.

EURO STOXX 50

[STOXX50]Daily (1)

Kupujący odnieśli wczoraj sukces także na Euro Stoxx 50. Choć wzrost nie był imponujący – 0,32%, czyli niecałe 12 punktów, to wystarczył on, aby, podobnie jak na DAX i FTSE, znaleźć się powyżej 50-okresowej średniej kroczącej. Wykres jest także ponad średnią 200-okresową, w silnym trendzie wzrostowym. MACD jest niestety poniżej zera, ale wciąż wzrasta. Zmienność wyniosła 38 punktów – ponad połowę mniej od średniej z tego roku. Do oporu 3730, który jest najbliższą przeszkodą na drodze strony popytowej pozostają 44 punkty. W kontekście Euro Stoxx’a pamiętać dziś należy o wspomnianych wcześniej konferencjach Mario Draghi’ego.


Admiral-Markets-Logo

Promocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here