Naga MarketsDAX 30

[DAX30]Daily

Środowa sesja na niemieckim parkiecie stała pod znakiem walki z poziomem 50-okresowej średniej kroczącej. Z walki tej zwycięsko wyszły byki, które, choć z problemami, doprowadziły do lekkiego wzrostu i zamknęły dzień nad średnią. Wykres podniósł się o 0,36%, czyli o 42 punkty. Zmienność ledwie przekroczyła 100 punktów i była najniższa od niemal trzech tygodni. W związku z wczorajszą decyzją zarządu ECB o dodruku euro w maju i czerwcu na skalę jeszcze wyższą niż dotychczas atak na opór 12 tysięcy punktów wydaje się całkiem prawdopodobny. Powrót powyżej 12 tysięcy będzie definitywnym zakończeniem korekty. Wykres jest oczywiście w trendzie wzrostowym, ponad 200-okresową średnią kroczącą. MACD zbliża się do zera, a przekroczenie tego poziomu będzie kolejnym atutem stojącym za bykami. Dziś o 9:30 wskaźnik PMI z Niemiec, o 13:30 protokół z posiedzenia ECB, a o 19:30 wystąpienie szefa ECB, Mario Draghi’ego.

FTSE 100

[FTSE100]Daily

Londyn otworzył się wczoraj z 20-punktową luką wzrostową. Później jednak rynek nie miał pojęcia co z nią zrobić. Najpierw do głosu doszły niedźwiedzie, którym udało się zanegować nie tylko wczorajszą, ale także przedwczorajszą lukę wzrostową, jednak wykres odbił się w okolicy 50-okresowej średniej. Wtedy byki odrobiły całą stratę i podjęły próbę dotarcia do oporu 7035. Ona jednak również się nie powiodła, a wykres powrócił w okolice otwarcia. W rezultacie (za sprawą luki wzrostowej) indeks 100 blue chip’ów Londynu zyskał 0,31%, a zmienność wyniosła 65 punktów. Potwierdzeniem tej sytuacji jest szpulka w interwale dziennym. Linia sygnału MACD oraz histogram kolejny dzień utrzymują się tuż powyżej zera. Jeżeli chodzi o dane makro, to o 10:30 podane zostaną wyniki sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii. Z kolei jutro dwie konferencje szefa Banku Anglii.

EURO STOXX 50

[STOXX50]Daily

Euro Stoxx 50, podobnie jak niemiecki DAX walczył wczoraj z 50-okresową średnią kroczącą. Choć w pewnym momencie wykres znalazł się ponad nią, zamkniecie nastąpiło dokładnie na jej wysokości. Do oporu 3730 pozostaje kupującym niecałe 60 punktów. Przełamanie 50-okresowej średniej otworzy drogę właśnie do tego oporu, a jego przekroczenie będzie sygnałem zakończenia korekty. Wczoraj wykres urósł o 21,5 pkt. (0,6%), a zmienność wyniosła tylko 40 pkt. MACD powoli wzrasta jednak wciąż jest poniżej zera. Pamiętać dziś należy o wspomnianych wcześniej danych – o 9:30 Niemiecki PMI, o 13:30 protokół z posiedzenia ECB, a o 19:30 wystąpienie szefa ECB. Z kolei o 9:00 ukazał się przemysłowy PMI z Francji – wyniósł on 49,3 i był o 0,7 wyższy od prognoz oraz o 1,3 wyższy od poprzedniego odczytu, co powinno dodatkowo wspomóc kupujących.


Admiral-Markets-Logo

Promocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here