Naga MarketsDAX 30

????????????????????????????????????????????

Poniedziałek stał pod znakiem silnego uderzenia strony popytowej na niemieckim parkiecie. Wykres wzrósł o prawie 150 punktów (1,3%). Zmienność wyniosła prawie 260 punktów. Przełamane zostało górne ograniczenie kanału, z którym od ponad tygodnia walczył wykres, oraz opór 11600 pkt. Teraz byki mają przed sobą poziom 50-okresowej średniej, której przełamanie powinno dodać kolejnej energii kupującym i pozwolić im na atak na okrągłe 12 tysięcy punktów. Wykres oddalił się oczywiście od linii trendu wzrostowego co sprzyja kupującym. Linia sygnału MACD znajduje się na stałym poziomie, niestety wciąż poniżej zera, histogram jednak już wzrasta. Dziś o 11:00 pojawi się Indeks instytutu ZEW.

FTSE 100

????????????????????????????????????????????

W Londynie panowała wczoraj spora niepewność. Na wykresie pojawiła się szpulka, świadcząca o braku przewagi żadnej ze stron. Wykres otworzył się z lekką luką spadkową, która w trakcie sesji została zanegowana. Niedźwiedzie zostały zatrzymane w okolicach średniej 50-okresowej, z kolei bykom nie wystarczyło sił na dotarcie do poziomu oporu 7035 oraz linii trendu. Na rozwiązanie tej sytuacji niestety musimy jeszcze poczekać. W tym może z kolei pomóc poziom inflacji konsumenckiej na wyspach, który zostanie podany do publicznej wiadomości o 10:30. Wczoraj indeks stracił 1,2 punktu, a zmienność była zbliżona do tegorocznej średniej. Linia sygnału MACD znajduje się tuż nad poziomem zera.

EURO STOXX 50

????????????????????????????????????????????

Podobnie jak na frankfurckim indeksie tak i na Euro Stoxx 50 przełamane zostało wczoraj górne ograniczenie kanału spadkowego. Zanim jednak to się stało niedźwiedzie podjęły próbę zniesienia wsparcia 3550. Stąd na wykresie 50 blue chip’ów strefy euro widoczna w interwale dziennym szpulka. Dziś byki będą musiały uporać się z poziomem 3600 punktów. Jeżeli im się to uda, następnym poziomem docelowym będzie średnia 50-okresowa, znajdująca się mniej więcej w połowie drogi do oporu 3730. Linia sygnału MACD nie zmieniła swojego położenia, co niestety działa na niekorzyść kupujących, jednak histogram powoli wzrasta. Wczoraj indeks wzrósł o 0,17%, a zmienność minimalnie przekroczyła średnią z tego roku.


Admiral-Markets-Logo

Promocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here