Naga MarketsDAX 30

????????????????????????????????????????????

W trakcie ostatniej sesji zeszłego tygodnia na głównym indeksie Frankfurtu najpierw przeważała strona popytowa starając się przełamać górne ograniczenie kanału spadkowego oraz opór 11600 pkt. Zadanie to nie zakończyło się jednak sukcesem, wykres zawrócił, a wtedy to strona podażowa rozpoczęła walkę o zanegowanie silnych czwartkowych wzrostów. W rezultacie DAX 30 stracił w piątek prawie 100 punktów – 0,85%. Wysoka, choć nie tak duża jak w czwartek była zmienność, która osiągnęła 260 pkt. Dobrą wiadomością jest fakt, że wykres wciąż znajduje się powyżej linii trendu, jednak na niekorzyść kupujących działo to, że DAX jest poniżej 50-okresowej średniej kroczącej, a MACD, choć już nie spada, wciąż wskazuje na przewagę sprzedaży.

FTSE 100

????????????????????????????????????????????

Ciekawie prezentował się w piątek indeks w Londynie. Strona popytowa doprowadziła do pojawienia się 20-punktowej luki na otwarciu. Dzięki temu wykres wyraźnie zbliżył się do przełamanej w zeszłym tygodniu linii trendu wzrostowego, co pozwoliło na atak już na początku sesji. Próba przełamania jednak się nie powiodła, a reszta dnia stała pod znakiem negowania luki z otwarcia. Wynik zamknięcia wskazuje na to, że zadanie to zostało przez niedźwiedzie wykonane, ponieważ piątkowy wzrost wyniósł zaledwie 0,01%. Spadki byłyby głębsze, ale sprzedający odbili się od okolicy 50-okresowej średniej. Zmienność spadła do 76 punktów. Linia sygnału MACD utrzymuje się minimalnie powyżej zera, jednak histogram jest tuż pod tym poziomem.

EURO STOXX 50

????????????????????????????????????????????

Na wykresie Euro Stoxx 50 szósty dzień z rzędu obserwowaliśmy walkę o górne ograniczenie kanału wzrostowego, a czwarty dzień z rzędu o powrót ponad poziom 3600 punktów. Choć w piątek ostatecznie strona podażowa przejęła inicjatywę – wykres obniżył się o 0,37%, można powiedzieć, że sytuacja jest patowa. Euro Stoxx 50 wciąż utrzymuje się na granicy kanału, pomiędzy oporem 3600 a wsparciem 3535. Dopiero zamknięcie dnia wyraźnie poza tymi ograniczeniami pozwoli na osiągnięcie przewagi którejś ze stron. Linia 50-okresowej średniej oraz MACD wskazują na razie na sprzedających. Piątkowa zmienność osiągnęła 74 punkty i nieznacznie przekroczyła tegoroczną średnią.


Admiral-Markets-Logo

Promocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here