Naga Markets



DOW JONES 30

????????????????????????????????????????????

Niezdecydowanie to najlepsze słowo jakim można opisać to, co działo się wczoraj na wykresie amerykańskiego indeksu Dow Jones 30. Strona popytowa starała się wskoczyć powyżej utraconego w piątek wsparcia 18070. Sprzedający z kolei testowali poziom 50-okresowej średniej kroczącej. Ani jednym ani drugim nie udało się osiągnąć celu, a na wykresie pojawiła się szpulka. Wzrost wyniósł 0,2%, a zmienność zaledwie 136 punktów. Indeks 30 blue chip’ów USA jest więc ponad średnimi kroczącymi oraz ponad linią trendu wzrostowego. MACD spada, jednak wciąż jest dodatni. Jeżeli niedźwiedziom uda się przełamać 50-okresową średnią, wówczas zagrożona będzie linia trendu, której zniesienie będzie świadczyć o wyraźnym wyczerpaniu popytu, a ceną docelową stanie się wsparcie 17825. Warto zaznaczyć, że dziś o 16:00 pojawią się dane na temat wielkości zamówień w amerykańskim przemyśle.

S&P 500

????????????????????????????????????????????

Szpulkę w interwale dziennym rynek wyrysował także na S&P 500. Niemniej jednak nie była to, tak jak w przypadku Dow Jones’a, sesja remisowa. Sukcesem pochwalić się mogą kupujący, którzy utrzymali silny poziom obrony. Składa się na niego wsparcie 2100 punktów, linia 50-okresowej średniej kroczącej oraz linia trendu wzrostowego. Ewentualne zniesienie tego poziomu mogłoby pozwolić na spadek nawet o 20 punktów, do wsparcia 2080. Wczorajszy wzrost wyniósł 0,25%, a zmienność osiągnęła 17,4 pkt. MACD jest wciąż powyżej zera.

NASDAQ 100

????????????????????????????????????????????

Na Nasdaq 100 kupujący zanegowali wczoraj część piątkowych spadków. Mieli oni szansę odrobić całą stratę, jednak nie wystarczyło im sił, aby przełamać opór 4540. Później do głosu doszli sprzedający, którzy starali się dotrzeć do wsparcia 4480, jednak ta próba również się nie powiodła, a wykres powrócił ponad wartość otwarcia. W rezultacie NQ 100 urósł o 0,3% (15 pkt.). Zmienność wyniosła nieco ponad 50 punktów. Wykres jest ponad średnimi kroczącymi oraz ponad linią trendu wzrostowego, a MACD wskazuje na wzrosty. Należy pamiętać o danych dotyczących zamówień przemysłowych w USA, które zapowiedziane są na godzinę 16:00.


Admiral-Markets-Logo

Promocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here