Naga MarketsDOW JONES 30

????????????????????????????????????????????

Strona podażowa uporała się w piątek na Dow Jones’ie ze wsparciem 18070. Niedźwiedziom udało się obniżyć wykres o 138 punktów, czyli 0,76%. Zostały zatrzymane dopiero na poziomie 50-okresowej średniej kroczącej, o którą dziś z pewnością rozgrywać się będzie walka. W razie zniesienia tego poziomu, otworzy się droga do znajdującej się niedaleko linii trendu wzrostowego. Jeżeli średnia zostanie jednak obroniona, wówczas byki będą mogły zawalczyć o utracony w piątek poziom 18070. Póki co, wykres jest ponad średnimi 50 i 200-okresową, ponad linią trendu, a MACD, choć opada, wciąż jest powyżej zera. Piątkowa zmienność wyniosła 190 punktów. Warto zaznaczyć, że na początku dzisiejszej sesji w USA, ukażą się indeksy PMI dla przemysłu Stanów Zjednoczonych: o 15:45 finalny PMI Markit’a, a o 16:00 ISM PMI.

S&P 500

????????????????????????????????????????????

S&P 500 stracił w trakcie ostatniej sesji zeszłego tygodnia nieco więcej od Dow Jones’a – 0,8%. Nominalnie daje to stratę ponad 17 punktów. Zmienność przekroczyła 20 punktów, jednak była niższa od tegorocznej średniej. Stronie podażowej nie udało się na razie dotrzeć do poziomu obrony. Ten znajduje się na wysokości 2100 punktów i wsparty jest linią 50-okresowej średniej kroczącej oraz linią trendu wzrostowego, a więc jego ewentualne przebicie będzie trudnym zadaniem. MACD znajduje się powyżej zera.

NASDAQ 100

????????????????????????????????????????????

Nasdaq 100 stracił w piątek 0,77%, czyli 35 punktów. Strona popytowa przegrała walkę o opór 4540 pkt. Sprzedający starali się zanegować silne środowe wzrosty, jednak nie udało im się dotrzeć do wsparcia 4480 – zostali zatrzymani mniej więcej w połowie drogi. Zmienność wyniosła niecałe 50 punktów. Wykres jest ponad średnimi kroczącymi oraz ponad linią trendu wzrostowego, a MACD, podobnie jak w przypadku pozostałych amerykańskich indeksów, wskazuje na wzrosty. Dodatkowo pamiętać należy o wspomnianym wcześniej indeksie PMI dla przemysłu.


Admiral-Markets-Logo

Promocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here