Naga MarketsDOW JONES 30

 [DJI30]Daily

Dow Jones 30 kontynuował w piątek spadki. Nie był one tak głębokie jak w czwartek, jednak wykres obniżył się o 0,47%, czyli 84 punkty. Zmalała zmienność, która w trakcie ostatniej sesji zeszłego tygodnia wyniosła zaledwie 141 pkt. Niedźwiedzie zostały zatrzymane na poziomie wsparcia 17825, którego ewentualne przełamanie otworzy drogę ku 200-okresowej średniej kroczącej i znajdującego się w jej okolicy wsparcia 17600. Histogram MACD znajduje się poniżej zera, linia sygnału spada. Wykres jest poniżej 50-okresowej średniej kroczącej i poniżej linii trendu. W spadkach z pewnością pomogły lepsze od oczekiwanych dane dotyczące zatrudnienia w USA. Jedynym istotnym wydarzeniem makroekonomicznym dotyczącym amerykańskiej gospodarki w dniu dzisiejszym jest posiedzenie grupy G7.

S&P 500

 [SP500]Daily

Sprzedającym na wykresie 500 największych spółek USA udało się w piątek zejść poniżej wsparcia 2100 punktów oraz 50-okresowej średniej kroczącej. Jeżeli dodać do tego fakt, że dzień wcześniej przełamana została linia trendu, oraz to, że histogram MACD spadł poniżej zera, można stwierdzić, że byki zostały zepchnięte do głębokiej defensywy. Najbliższy poziom obrony znajduje się ponad 10 punktów poniżej obecnej wartości S&P. Piątkowa strata wyniosła 0,36%, a zmienność spadła do 19 punktów.

NASDAQ 100

[NQ100]Daily

Na NQ 100 niedźwiedzie przetestowały w piątek wsparcie 4480, linię trendu wzrostowego oraz linię 50-okresowej średniej kroczącej. Jednak w przeciwieństwie do sytuacji na S&P, tutaj sprzedającym zabrakło sił, aby utrzymać się poniżej tych poziomów. Spadek wyniósł 0,38%, a zmienność oscylowała wokół tegorocznej średniej – osiągnęła 56 punktów. W razie przełamania wspomnianego wcześniej obszaru obrony celem strony podażowej stanie się wsparcie 4425, a następnie 4350. MACD wciąż utrzymuje się powyżej zera, jednak powoli spada.

Admiral-Markets-Logo

Promocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here