Naga MarketsDAX 30

????????????????????????????????????????????

Na DAX 30 byki kolejny dzień musiały bronić poziomu 11640. Udało im się tego dokonać, niemniej jednak główny niemiecki indeks odnotował wczoraj stratę. Zanegowana została większa część środowego odbicia – DAX 30 obniżył się o ponad 80 punktów (0,69%). Zmienność wyniosła 170 pkt. Najbliższym wsparciem jest oczywiście obroniony wczoraj poziom 11640. Jego ewentualne przełamanie pozwoliłoby stronie podażowej na dotarcie do linii trendu. Z kolei najbliższy opór to linia 50-okresowej średniej. Wejście ponad jej poziom otworzy drogę ku okrągłym 12-tysiącom. Linia sygnału MACD wzrasta i niemal dotarła do zera. Pozostaje więc poczekać na przecięcie tego poziomu. Dziś kolejny dzień bez istotnych danych z Niemiec.

FTSE 100

 ????????????????????????????????????????????

Zdecydowanie inaczej niż we Frankfurcie wyglądała sesja na londyńskim parkiecie. Kupującym udało się kontynuować środową ofensywę. Przełamany został opór 7035, a FTSE 100 zyskał 0,24% (16,6 pkt.). Teraz przed bykami zadanie powrotu ponad linię trendu wzrostowego. Sukces w tym zakresie otworzy drogę ku nowym maksimom, do których na ten moment kupującym brakuje 85 punktów. Wyraźnie spadła zmienność, która wczoraj nie przekroczyła 50 punktów. MACD w końcu minimalnie odbił na północ, co jest dobrym prognostykiem dla strony popytowej. Dziś nie ma przewidzianych ważnych danych z Wielkiej Brytanii.

EURO STOXX 50

????????????????????????????????????????????

Podobnie jak na DAX’ie, na Euro Stoxx 50 inicjatywę przejęły wczoraj niedźwiedzie. Choć przeważały one przez większość czwartku, na sam koniec dnia bykom udało się odbić większość strat. Z tego właśnie powodu na wykresie pojawił się wczoraj młotek. Czy stronie popytowej uda się dziś kontynuować wieczorne odbicie? To się jeszcze okaże. Jeśli jednak tak się stanie, będzie musiała przede wszystkim uporać się z linią 50-okresowej średniej, której zniesienie może nie być takie łatwe. W przypadku wykonania tego zadania będzie szansa na atak na opór 3730. MACD wciąż jest poniżej zera, jednak kieruje się na północ.

Admiral-Markets-Logo

Promocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here