Naga MarketsDAX 30

????????????????????????????????????????????

DAX 30 odnotował wczoraj najgorszą sesję tego miesiąca. Spadek wyniósł przeszło 1,5% (170 punktów). Zmienność, również najwyższa w tym miesiącu, osiągnęła wartość 230 punktów. Strona podażowa sprowadziła wykres do poziomu 11 tysięcy punktów. W pewnym momencie wsparcie to zostało przełamane, jednak niedźwiedziom zabrakło sił aby utrzymać się poniżej tej wysokości. W razie kolejnego przełamania otworzona zostanie 400-punktowa droga do wsparcia 10600, leżącego nieopodal 200-okresowej średniej. DAX 30 jest poniżej linii trendu wzrostowego i poniżej 50-okresowej średniej. Wzrastająca rentowność niemieckich obligacji oraz znajdujący się poniżej zera MACD sprzyjają sprzedającym. Na dziś nie ma przewidzianych istotnych danych dotyczących niemieckiej gospodarki.

FTSE 100

????????????????????????????????????????????

W Londynie tydzień również rozpoczął się od spadków, jednak nie były one tak duże jak przypadku frankfurckiego parkietu. Główny indeks Wielkiej Brytanii stracił wczoraj 0,58% (40 punktów), a zmienność wyniosła 64 pkt. Strona podażowa wyraźnie zbliżyła się do wsparcia 6750 zbieżnego z 200-okresową średnią kroczącą, jednak na razie nie zdołała go przetestować. Zejście poniżej tego poziomu pozwoliłoby na atak na 3-miesięczne minima leżące tuż przy wysokości 6700 pkt. MACD wskazuje na spadki. Warto dodać, że dziś o 10:30 opublikowane zostaną dane dotyczące brytyjskiego bilansu handlowego.

EURO STOXX 50

????????????????????????????????????????????

Sprzedający odnieśli wczoraj spory sukces na indeksie blue chip’ów strefy euro. Mianowicie, przełamane zostało wsparcie 3500 pkt. Wczorajsza strata wyniosła 1,79% (63 punkty), a zmienność przekroczyła tegoroczną średnią osiągając prawie 80 punktów. Niedźwiedzie mają teraz otwartą drogę do ataku na linię trendu wzrostowego oraz 200-okresową średnią kroczącą. Wykres jest oddala się od średniej 50-okresowej, a MACD wyraźnie wskazuje na spadki. Podobnie jak w przypadku DAX’a nie ma na dziś zapowiedzianych istotnych dla Euro Stoxx’a danych makro.


Admiral-Markets-Logo

Promocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here