Naga MarketsDAX 30

????????????????????????????????????????????

Wsparcie 11320, o które od trzech dni rozgrywała się walka na wykresie DAX 30 zostało wczoraj zniesione przez sprzedających. DAX 30 stracił 1,16% (132 pkt.), a zmienność wyniosła 266 punktów, przekraczając tegoroczną średnią. Teraz niedźwiedzie mają szansę na atak na okrągłe 11 tysięcy punktów. Na niekorzyść kupujących działa fakt, że wykres znajduje się poniżej trendu wzrostowego, poniżej 50-okresowej średniej kroczącej, a MACD wskazuje na spadki i wciąż się obniża. Dodatkowo za stroną podażową przemawia obserwowany od kilku dni, wyraźny wzrost rentowności niemieckich obligacji. Dziś czekają na nas dwa ważne sygnały makro – posiedzenie OPEC oraz to, jak rynki zareagują na odroczenie spłaty greckiego kredytu.

FTSE 100

????????????????????????????????????????????

Podobnie jak w Niemczech tak i w Londynie niedźwiedzie potrzebowały trzech dni aby uporać się z najbliższym wsparciem. W tym przypadku był to poziom 6900 pkt. FTSE 100 stracił wczoraj 1,36%, czyli ponad 94 punkty, przy 116-punktowej zmienności. Najbliższym poziomem obrony jest wsparcie 6750 zbieżne z linią 200-okresowej średniej kroczącej. Linia sygnału znajduje się tuż powyżej zera i spada, a histogram jest już poniżej tej wysokości. Poza spotkaniem OPEC dziś brak istotnych informacji dla brytyjskiego parkietu.

EURO STOXX 50

[STOXX50]Daily (11)

Indeks 50 blue chip’ów Strefy Euro przełamał wsparcie po czterodniowej walce. Euro Stoxx 50 stracił wczoraj 1,02% i tym sposobem znalazł się poniżej poziomu 3550. Zmienność wyniosła 89 punktów. Najbliższym poziomem obrony jest teraz oddalona o 150 punktów linia trendu wzrostowego oraz znajdująca się w jej okolicy 200-okresowa średnia krocząca. Wykres jest poniżej średniej 50-okresowej, a MACD jest poniżej zera i spada. Podobnie jak w przypadku DAX istotne dziś będą: posiedzenie OPEC oraz reakcja rynku na odroczenie do końca czerwca terminu spłaty kredytu przez rząd Grecji.


Admiral-Markets-Logo

Promocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here