Naga MarketsDAX 30

[DAX30]Daily (5)

DAX 30 otworzył się wczoraj z luką wzrostową, ale później strona popytowa została zepchnięta do defensywy. Spadki odbiły się jednak od poziomu 200-dniowej średniej kroczącej i dzięki temu byki utrzymały wczoraj wsparcie 10870. Dziś jednak na kontraktach znów pojawiła się luka spadkowa i tym samym popyt raz jeszcze musi bronić średniej kroczącej. MACD i kanał spadkowy sprzyjają stronie podażowej. Wczorajszy wzrost, zawdzięczany wspomnianej luce wzrostowej, wyniósł 32,5 pkt. (0,3%). Zmienność osiągnęła 288 punktów. Dziś jedynym wydarzeniem w Strefie Euro jest kolejne spotkanie Eurogrupy. Niekończąca się grecka tragedia trwa w najlepsze, doprowadzając do irytacji na światowych rynkach finansowych. Niezbyt optymistycznym akcentem na zakończenie wczorajszego szczytu UE było stwierdzenie szefa Komisji Europejskiej, że „Komisja Europejska ma szczegółowy scenariusz dotyczący Grexit’u”.

FTSE 100

[FTSE100]Daily (4)

Z niewielką luką wzrostową otworzył się wczoraj także londyński FTSE 100. Później jednak, podobnie jak we Frankfurcie, do głosu doszli sprzedający. Zanegowali oni, z nawiązką, lukę i zaatakowali dolne ograniczenie kanału spadkowego. Obszar ten okazał się jednak zbyt silny i na koniec dnia byki odrobiły większość strat. Zamknięcie nastąpiło ze stratą 14 punktów (0,21%). Zmienność wyniosła 123 punkty. Na dziś nie ma przewidzianych istotnych danych makro, a tematem nr 1 pozostaje Hellada.

EURO STOXX 50

[STOXX50]Daily (4)

Na indeksie 50 blue chip’ów Strefy Euro panowała wczoraj spora niepewność. Na otwarciu, tak jak na pozostałych indeksach, pojawiła się luka wzrostowa. Byki podjęły próbę przełamania 200-dniowej średniej kroczącej, która jednak skończyła się niepowodzeniem. Następnie przewagę zyskała strona podażowa, która podjęła próbę przełamania dolnego ograniczenia kanału. W tym miejscu nastąpiło odbicie, a wykres powrócił w okolice otwarcia. Dziś jednak na kontraktach znów testowane jest ograniczenie kanału. Wczorajszy wynik to zysk 17 punktów (0,51%) oraz 91-punktowa zmienność. Głównym tematem dzisiejszego dnia jest odmieniana przez wszystkie przypadki Grecja.


Admiral-Markets-LogoPromocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here