Naga MarketsDAX 30

[DAX30]Daily (4)

Główny indeks giełdy z Frankfurtu otworzył się wczoraj z 340-punktowoą luką spadkową. Tym samym znalazł się poniżej wsparcia 10870. Niemniej jednak dolne ograniczenie kanału oraz 200-dniowa średnia krocząca pozostały niezagrożone. W trakcie sesji byki odrobiły część strat, docierając do poziomu utraconego wsparcia. Dziś kontrakty otworzyły się z luką wzrostową, i tym sposobem, DAX powrócił ponad wsparcie. Wczorajsza strata wyniosła 240 punktów (2,16%) i mimo to była ponad dwa razy lepsza od sesji z zeszłego poniedziałku. Zmienność wyniosła 250 punktów. Kluczowa pozostaje dziś kwestia Grecji – Europa decydować będzie o przyszłości pakietu pomocowego – o 13:00 odbędzie się spotkanie Eurogrupy, a na 18:00 zaplanowany jest szczyt UE. Ciosem dla greków była decyzja ECB o nierozszerzaniu strumienia pieniędzy z programu ELA, co oznacza w praktyce brak możliwości otworzenia banków. EBC zwiększył także dyskonto wobec greckich obligacji, co może być gwoździem do trumny greckiego systemu bankowego.

FTSE 100

[FTSE100]Daily (3)

Indeks 100 największych spółek londyńskiego parkietu rozpoczął tydzień z 78-punktową luką spadkową. Niedźwiedziom udało się tym samym przełamać wsparcie 6540. Byki próbowały w trakcie sesji powrócić ponad tą wysokość, jednak, mimo wzrostów, to nie udało. Kanał spadkowy, przełamane średnie oraz MACD wskazują na przewagę podaży. Wczorajsza strata wyniosła 63 punkty (0,95%), a zmienność 72 punktów. Poza doniesieniami z Grecji, inwestorów może dziś interesować brytyjska produkcja przemysłowa, której wyniki opublikowane zostaną o 10:30.

EURO STOXX 50

[STOXX50]Daily (3)

Indeks 50 blue chip’ów Strefy Euro odniósł w poniedziałkowy poranek spore straty. Euro Stoxx 50 otworzył się ze 120 punktową luką spadkową. Tym samym niedźwiedzie przełamały linię trendu, wsparcie 3400 oraz 200-dniową średnią kroczącą, a także zaatakowały dolne ograniczenie średnioterminowego kanału spadkowego. W trakcie sesji nastąpiło jednak odbicie, które pozwoliło na pozostanie w kanale. W rezultacie strata wyniosła 88,8 pkt. (2,59%), a zmienność 105 punktów. Kluczowe dziś będzie spotkanie Eurogrupy o godzinie 13:00 oraz szczyt UE o 18:00.


Admiral-Markets-LogoPromocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here