Naga MarketsDAX 30

[DAX30]Daily

Po dwóch dniach niepewności, poprzedzonych potężną luką spadkową z poniedziałkowego poranka, na DAX 30 nastąpiło spore odbicie. Wzrost wyniósł 1,55% (170 punktów), a zmienność przekroczyła 300 pkt. Bykom udało się zanegować część luki i na ten moment wykres znajduje się mniej więcej w połowie średnioterminowego kanału spadkowego i zmierza ku jego górnemu ograniczeniu. Najbliższy opór to 11390 pkt. – jego przełamanie pozwoli na kolejny atak na wspomnianą granicę kanału. Sytuacja nieco się uspokoiła, ale rynek czeka na greckie referendum, które odbyć się ma w niedzielę. Na niekorzyść popytu działa jednak premier Grecji, który daje wierzycielom sprzeczne sygnały – z jednej strony twierdzi, że jest gotowy do dalszych negocjacji, a z drugiej regularnie nawołuje Greków do zagłosowania na „nie”, aby „wynegocjować lepsze warunki porozumienia”, co negatywnie wpływa na jego, i tak już zaszarganą, wiarygodność w Europie. Istotne będą również doniesienia z Europejskiego Banku Centralnego – o 13:30 pojawi się protokół z posiedzenia EBC, a o 17:10 odbędzie się konferencja prasowa Mario Draghi’ego.

FTSE 100

[FTSE100]Daily

Indeks 100 największych spółek londyńskiego parkietu otworzył się wczoraj z niemal 30-punktową luką wzrostową. Później jednak na rynku zapanowała niepewność, a na wykresie pojawiła się szpulka. Choć FTSE dotarł do wysokości 6640 pkt., to w drugiej części dnia przewagę zyskały niedźwiedzie, które sprowadziły indeks z powrotem pod opór 6600. Niemniej jednak wykres pozostaje w miesięcznym kanale spadkowym. MACD wciąż skierowany jest na południe. Dziś z Wielkiej Brytanii nie powinny nadejść żadne istotne dane makroekonomiczne. Wpływ na notowania mogą nadal mieć sygnały ze Strefy Euro.

EURO STOXX 50

[STOXX50]Daily

Indeks 50 blue chip’ów Strefy Euro dotarł wczoraj do poziomu poniedziałkowego otwarcia i zamknął się nieznacznie ponad nim. Dziś byki mają możliwość dotarcia do górnego ograniczenia kanału spadkowego, pod który wykres powrócił po poniedziałkowym załamaniu. Za stroną popytową przemawia fakt, że Euro Stoxx nadal pozostaje w trendzie wzrostowym. Istotne będą dziś oczywiście doniesienia z Grecji oraz wspomniane wcześniej informacje z Europejskiego Banku Centralnego.


 

Admiral-Markets-LogoPromocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here