Naga MarketsDAX 30

[DAX30]Daily

W związku ze zmieniającą się jak w kalejdoskopie sytuacją na grecko-europejskim froncie finansowym, na zachodnich indeksach zapanowała spora niepewność. Na głównym niemieckim indeksie pojawiła się wczoraj kolejna szpulka. Zmienność wyniosła 240 punktów, a wzrost zaledwie 17 pkt. (0,15%). Wykres pozostaje w środku średnioterminowego kanału spadkowego, ponad wsparciem 10870 oraz 200-dniową średnią kroczącą. Dziś trwać mają kolejne negocjacje pomiędzy greckim rządem a wierzycielami. Na dziś także zaplanowane jest kolejne spotkanie Eurogrupy. Wczorajsze propozycje Grecji zostały odrzucone. Program pomocowy UE wygasł, a Hellada nie spłaciła raty kredytu, dołączając do wąskiego grona państw trzeciego świata, zalęgających z płatnościami w MFW.

FTSE 100

[FTSE100]Daily

Londyn kontynuował wczoraj wyprzedaż, odnotowując piątą z rzędu spadkową sesję. Strata wyniosła 35 punktów (0,54%), przy 111-punktowej zmienności. Wykres znajduje się teraz w kanale spadkowym, poniżej średnich kroczących: 50 i 200-okresowej. MACD skierowany jest na południe. Dziś, poza problemami Strefy Euro, na notowania FTSE 100 może mieć wpływ indeks przemysłowego PMI, który opublikowany zostanie o 10:30 oraz konferencja szefa Banku Anglii – Mark’a Carney’a, która zaplanowana jest na godzinę 11:30.

EURO STOXX 50

[STOXX50]Daily

Szpulka zbudowana została na wykresie Euro Stoxx’a 50. Indeks wzrósł wczoraj o 9 punktów (0,27%), a zmienność przekroczyła tegoroczną średnią i osiągnęła 87 pkt. Niedźwiedzie mają teraz przed sobą dużo przeszkód. W granicach 150 punktów od obecnego położenia 50 blue chip’ów Strefy Euro znajduje się kolejno: średnioterminowa linia trendu wzrostowego, wsparcie 3400, 200-okresowa średnia krocząca, dolne ograniczenie kanału spadkowego oraz wsparcie 3300. Podaży nie będzie więc łatwo o kontynuowanie spadków. MACD skierowany jest na południe. Kluczowa pozostaje oczywiście kwestia greckiego kryzysu.


Admiral-Markets-Logo

Promocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here