Naga MarketsDAX 30

[DAX30]Daily (27)

Grecy zorganizowali wczoraj zachodnim parkietom spore trzęsienie ziemi. DAX 30 otworzył z 5% luką spadkową, a następnie nie mógł zdecydować się, w którą stronę ruszyć. Tym sposobem na wykresie wyrysowana została szpulka o wielkości 435 punktów. Minimalny wzrost pozwolił zmniejszyć rozmiary porażki do 4,7% (541 punktów). Główny frankfurcki indeks utrzymał się jednak w 2,5-miesięcznym kanale spadkowym. Niedźwiedzie zostały zatrzymane na wsparciu 10870. MACD spada i jest bliski powrotu pod linię sygnału. Na ten tydzień nie ma zapowiedzianych istotnych danych makroekonomicznych ze Strefy Euro, jednak najbliższe dni, tak jak dzień wczorajszy, będą zależne od wydarzeń dotyczących kryzysu greckiego. Dziś upływa termin spłaty raty kredytu do MFW (1,55 mld euro), na którą rząd Grecji nie ma funduszy i już zapowiedział, że jej nie spłaci. Na niedzielę rozpisane jest w Grecji referendum, w którym naród Hellady zdecyduje o przyjęciu bądź odrzuceniu kompromisu zaproponowanego przez Trojkę.

FTSE 100

[FTSE100]Daily (26)

Główny indeks Londynu otworzył się wczoraj z przeszło 2% ujemną luką. Następnie, podobnie jak na DAX’ie, wyrysowana została duża szpulka, świadcząca o niepewności rynku. Byki zatrzymały spadki w okolicy wsparcia 6590. FTSE 100 zamknął się ze stratą 172 pkt. (2,55%). Konsekwencją spadku było przełamanie 200-dniowej średniej kroczącej. O 10:30 opublikowane zostaną dane dotyczące salda rachunku bieżącego Wielkiej Brytanii, jednak, z uwagi na problemy Strefy Euro, mogą one zostać pominięte przez inwestorów.

EURO STOXX 50

[STOXX50]Daily (26)

Indeks 50 blue chip’ów Strefy Euro, na poniedziałkowym otwarciu, odnotował 3,6-procentową lukę spadkową. Mimo usilnych prób zanegowania luki, spadki były kontynuowane. W rezultacie Euro Stoxx 50 zamknął się z 5,22% stratą. Wyprzedaż zatrzymała się w okolicy linii trendu wzrostowego i wsparcia 3400. Indeks pozostaje w 2,5-miesięcznym kanale spadkowym. Ewentualne przełamanie linii trendu utworzy drogę ku 200-dniowej średniej kroczącej. MACD spada i jest bliski przecięcia linii sygnału. Kluczowa pozostaje dziś oczywiście sprawa grecka.


Admiral-Markets-Logo

Promocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here