Naga MarketsDAX 30

[DAX30]Daily (26)

Po czwartkowej niepewności, piątek przyniósł na niemiecki parkiet spore wzrosty. Byki utrzymały się powyżej wsparcia 11430 oraz zdołały powrócić ponad linię 50-dniowej średniej kroczącej. Nie udało im się jednak przełamać górnego ograniczenia średnioterminowego kanału spadkowego. Wzrost wyniósł 75 punktów (0,65%), przy 190-punktowej zmienności. Dziś kontrakty na DAX 30 otworzyły się z 580-punktową luką spadkową. Wykres pozostaje w kanale spadkowym, a byki walczą o utrzymanie ponad wsparciem 10870. Na ten tydzień nie ma zapowiedzianych istotnych danych makroekonomicznych ze Strefy Euro, niemniej jednak najbliższe notowania znów mogą poruszać się, tak jak dziś rano, pod dyktando grecko-europejskiego sporu. Porozumienie pomiędzy greckim rządem a wierzycielami powoli się oddala. Kredytodawcy postawili Grecji ultimatum, które, według strony greckiej, jest nie do przyjęcia. Rząd Hellady zaplanował więc referendum na 5 lipca. Pakiet pomocowy wygasa w najbliższy wtorek, 30 czerwca. Od dzisiaj rząd Hellady wprowadził kontrolę przepływu kapitału, od dzisiaj również zamknięta ma być ateńska giełda, a do przyszłego poniedziałku zamknięte będą greckie banki.

FTSE 100

[FTSE100]Daily (25)

Trzecią spadkową sesję z rzędu odnotował w piątek indeks 100 największych spółek londyńskiej giełdy. Strata wyniosła 48 punktów (0,7%), przy 66-punktowej zmienności. Spadki zatrzymane zostały na poziomie 200-okresiwej średniej kroczącej. Jeżeli dziś niedźwiedziom uda się je kontynuować, byki będą mogły się bronić 90 pkt. niżej, na wsparciu poprzedniego dołka – 6660. MACD nie jest już skierowany na północ, co dodatkowo świadczy o słabości byków. Na niekorzyść londyńskich notowań działać może „zawierucha” w Strefie Euro, która może ulec eskalacji, z powodu wymienionych wcześniej decyzji greckiego rządu. Na dziś nie ma przewidzianych istotnych danych makroekonomicznych z Wielkiej Brytanii.

EURO STOXX 50

[STOXX50]Daily (25)

Indeks 50 blue chip’ów Strefy Euro odnotował w piątek bardzo udaną sesję. Byki wzniosły wykres o 31,5 pkt. (0,88%). Zmienność wyniosła 76 punktów. Mimo wzrostu i przełamania 50-dniowej średniej, można było jednak zauważyć lekką niepewność – testowane były oba ograniczenia trwającej od wtorku konsolidacji – wsparcie 3580 oraz opór 3635. Dziś kontrakty na Euro Stoxx 50 otworzyły się ze 130-punktową luką spadkową i zatrzymały się w okolicy linii trendu, w połowie kanału spadkowego.


Admiral-Markets-Logo

Promocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. O szczegóły pytaj mailowo na info@admiralmarkets.pl. Możesz również wypróbować konto demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here