Naga MarketsEUR/USD

 EURUSDDaily

Druga połowa tygodnia zdecydowanie należała do euro. Kurs EUR/USD od środy mocno pnie się do góry i obecnie walczy o przełamanie okrągłego poziomu 1,13. Przełamanie tego obszaru może spowodować atak na ostatnie szczyty w okolicach 1,14. W tym miejscu przebiega również linia trendu spadkowego, który trwa mniej więcej od połowy 2014 roku. Z pewnością nie będzie łatwo przebić ten poziom, ale sytuacja jest bardzo ciekawa.

Wyprzedaż amerykańskiej waluty zaczęła się środowego protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC, który został odebrany gołębio. FED obawia się o inflację, więc wrześniowa podwyżka stóp procentowych staje pod znakiem zapytanie, choć nie jest całkowicie wykluczona. Ponadto hamująca gospodarka chińska również dokłada obaw o podwyżkę stóp procentowych w Stanach.

EUR/PLN

 EURPLNDaily

W tym tygodniu polski złoty mocno stracił do euro, które umacnia się na rynku forex. Dzisiaj został przełamany silny poziom oporu 4,20. Gdyby jeszcze został przełamany ostatni sierpniowy szczyt w okolicach 4,21; wtedy możemy mieć atak nawet na okolice 4,24; gdzie znajduje się szczyt z początku sierpnia. Niepokoje związane z Chinami nie sprzyjają walutom krajów rozwijających się. Dzisiaj mocno traciła lira turecka, w tym przypadku dochodzą jeszcze wewnętrzne problemy Turcji, ale również traci chociażby  forint węgierski. Do tego dochodzą słabsze dane z Polski, które ostatnio zostały opublikowane, m.in. o produkcji przemysłowej czy sprzedaży detalicznej.

USD/PLN

 USDPLNDaily

Kurs USD/PLN, zgodnie z tym co się dzieje na głównej parze walutowej, powrócił do spadków. Dzisiaj zostało przełamane wsparcie w okolicach 3,7350 i kurs zmierza w okolice okrągłych 3,70. Oczywiście na EUR/USD musiałby zostać zachowany ruch wzrostowy.

CHF/PLN

 CHFPLNDaily

W tym tygodniu polski złoty również mocno tracił do franka szwajcarskiego. Zawirowania na rynkach zazwyczaj powodują umocnienie szwajcarskiej waluty. Kurs przełamał linię ostatniego trendu spadkowego, który trwał od lipca br. i obecnie walczy o przełamanie oporu w okolicach 3,90 – 3,9150. Z kolei przełamanie poziomu 3,93 będzie oznaczać, że mamy przed sobą większy ruch wzrostowy. W najbliższym czasie kluczowa będzie obrona wspomnianych poziomów.

S&P 500

 [SP500]Daily

Mijający tydzień w Stanach Zjednoczonych był bardzo jednostronny. S&P 500 spada od wtorku, po tym jak popytowi nie udało się utrzymać powyżej przełamanymi średnimi kroczącymi i trójkątem symetrycznym. Wykres zawrócił, w środę przełamana został 200-dniowa średnia, a wczoraj podaż zniosła dolne ograniczenie trójkąta. W rezultacie główny indeks USA stracił do poniedziałkowego zamknięcia prawie 80 punktów. A to wszystko pomimo oddalającego się widma podniesienia stóp procentowych.

DAX 30

 [DAX30]Daily

Do kanału spadkowego na stałe powrócił wykres niemieckiego DAX 30. Główny indeks Frankfurtu spada od początku tygodnia i dzięki temu przemieścił się od górnego do dolnego ograniczenia kanału. Zniesiona została 200-okresowa średnia krocząca oraz silne wsparcie 10700. Odbicie obserwujemy dopiero dziś, ponieważ podaż zatrzymana została na poziomie wsparcia 10150. Nie zmienia to jednak faktu, że sytuacja kształtuje się bardzo źle, szczególnie w kontekście dymisji Greckiego premiera.

FTSE 100

 [FTSE100]Daily

Podobnie jak w przypadku S&P 500, dolne ograniczenie trójkąta symetrycznego przełamał wykres londyńskiego FTSE 100. Zniesione zostało także silne wsparcie 6430. Strona podażowa zdołała ugrać 260 punktów, a wyznaczone dziś rano minimum to najniższe notowanie FTSE 100 w tym roku. Brytyjski parkiet znajduje się poniżej średnich kroczących, a przełamanie wsparcia 6290 otworzy drogę ku dołkom z końca zeszłego roku leżącym w okolicach 6300 punktów.

NIKKEI 225

 [JP225]Daily

Od wtorku, głównie w reakcji na problemy chińskiej gospodarki, spada także japoński Nikkei 225. Indeks w trakcie czterech sesji stracił ponad 1100 punktów. Najbliższym wsparciem jest dołek z początku lipca, leżący na wysokości 19300 pkt. Jego przełamanie pozwoli na atak na 200-okresową średnią kroczącą. Na spadki wskazuje MACD, który przełamał poziom zera i kieruje się na południe.

WTI

 WTIDaily

Jak można było się spodziewać, po przebiciu ważnego wsparcia leżącego na poziomie 44USD za baryłkę, czyli poziomów minimalnych ze stycznia i marca tego roku, kurs ropy WTI podąża dalej na południe. W tym tygodniu przyczyną dalszej przeceny były dane o zapasach tego surowca. Niespodziewanie dla analityków zapasy czarnego złota wzrosły o ponad 2,6 miliona baryłek. Obecnie znajdujemy się na poziomach nie notowanych od 6 lat, a kwestia osiągnięcia 40USD za baryłkę jest już prawdopodobnie tylko kwestią czasu, tym bardziej, że na razie brak jakichkolwiek sygnałów o możliwym ograniczeniu wydobycia.

GOLD

 GOLDDaily

Obecny tydzień to wyraźna aprecjacja kursu złota. W ciągu kilku dni złoto z poziomu 1110USD za uncję dotarło w rejony 1168USD. Technicznie takie wzrosty były efektem wybicia się górą z flagi krótkoterminowego trendu wzrostowego, które nastąpiło w środę. Kurs złota wspierany jest również elementem fundamentalnym – czyli ostatnim osłabieniem waluty amerykańskiej w związku ze słabszymi danymi makroekonomicznymi płynącymi z USA co przemawia za oddaleniem terminu podwyżek stóp procentowych. Koniec tygodnia przynosi chwilową przynajmniej realizację zysków, co doskonale oddaje długi górny cień dzisiejszej świeczki. Najbliższe wsparcie znajduje się na pozioimie 1145USD za uncję, natomiast opór to rejon 1175-1180USD.

Admiral-Markets-LogoPromocja – Tylko dla użytkowników serwisu Comparic.pl 25% premia przy zasileniu rachunku. Szczegółowych informacji udzielimy mailowo. Piszcie do nas na adres: info@admiralmarkets.pl. Możecie również wypróbować konto demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here