Naga MarketsJP_Morgan_logoRok 2015 był całkiem interesujący dla AUD, głównie z powodu osiągnięcia przez AUD/USD najniższych poziomów od kwietnia 2009. Jednak zakres zmian jakich doświadczył australijski dolar do dnia dzisiejszego jest jednym z najmniejszych w ciągu kilku ostatnich lat. W dzisiejszej rekomendacji analitycy JP Morgan dzielą się swoimi przemyśleniami odnośnie przyszłości australijskiej waluty.


Jak pokazuje wykres, pomimo niewielkiego zakresu zmiany, AUD kontynuuje swój trzyletni trend coraz niższych szczytów i następujących po nich dołków. Podejrzewamy, że w 2016 roku ten trend nadal się utrzyma, choć zmienność AUD może się jeszcze skurczyć – przyznają analitycy banku. chartPrzez następne 3 do 6 miesięcy AUD/USD powinno zniżkować, wraz z ciągłym osłabieniem cen surowców – tak ważnych dla australijskiej gospodarki – i procesem zacieśniania polityki monetarnej Fed. Więcej wsparcia para powinna uzyskać w rejonach 0,6700, których osiągnięcie prognozujemy już na pierwszy kwartał 2016 – stwierdzają analitycy JP Morgan. W trakcie następnego roku, powinniśmy – zdaniem banku – zaobserwować zwrot nastawienia Australii z sektora wydobywczego i zmniejszenia wagi warunków australijskiej wymiany handlowej na ogólną wycenę AUD, co z kolei przełoży się na powrót AUD/USD w rejony 0,7200. Właśnie w związku z polepszeniem się warunków gospodarczych w Australii, ekonomiści JP Morgan prognozują normalizację polityki monetarnej RBA, która ma nastąpić na przełomie 2016 i 2017 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wypróbuj możliwości handlu długoterminowego z pomocą brokera OptionTrade.

Rok 2016 będzie rokiem trudnym dla walut azjatyckich – przyznaje dzisiejsza rekomendacja. Zmniejszone prognozy wzrostu gospodarczego Chin, wciąż nieciekawa sytuacja na rynku surowcowym, ryzyko nieco bardziej agresywnej polityki Fed oraz możliwość dalszego odpływu kapitału z gospodarek wschodzących powodują, że zarówno AUD jak i NZD będą najprawdopodobniej tracić na wartości.AUDUSD.nddWeeklyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here