Naga MarketsZe względu na coraz bardziej rozrastającą się tabelkę postanowiłem wprowadzić 2 zmiany które trochę ją zmniejszą i pozwolą na czytelniejsze porównanie. Po pierwsze postanowiłem podsumowania wyników miesięcznych publikować jedynie na koniec miesiąca. Po drugie w wierszu podsumowanie wartość brutto pokazuje wynik jedynie bieżącego miesiąca (suma pozycji zamkniętych i otwartych).

Pierwszy tydzień marca nie przyniósł zmian w skuteczności zagrań dużych graczy mojego zestawienia. Przez te 5 dni sesyjnych zamkniętych zostało aż 19 pozycji z czego jedynie 1 została zamknięta na symbolicznym plusie (+18 pipsów). Zostało otwartych 8 pozycji z czego 2 krótkie pozycje na EURUSD nastawione na szybki zysk po czwartkowej konferencji szybko zakończyły swój żywot na SL. Szczegóły pozostałych zmian w moim portfelu z minionego tygodnia:

1. Wzrosty na EURUSD nadal mają się świetnie, szczególnie po czwartkowej konferencji szefa EBC (szczegóły). Kurs zdołał przebić tegoroczne szczyty, a w piątek wzrosty sięgnęły nawet poziomu 1,3915 – przez co na placu boju pozostały jedynie najstarsze pozycje Citi oraz CA zawarte jeszcze w grudniu oraz długa pozycja CS. BNPP zamknął swoją pozycję kilka godzin po wystąpieniu Draghiego (wyjściowy SL był na poziomie 1,3940).

2. Jen słabł wobec dolara systematycznie przez cały tydzień, w związku z tym po piątkowych wzrostach w okolice 103,70 na placu boju pozostały jedynie pozycje długie w ilości 7 sztuk z czego aż 3 znajduje się w portfelu Citi.

3. Podobna czystka shortów miała miejsce na parze AUDUSD, gdzie bykom udało się sforsować poziom 0,91 widziany ostatnio 13 stycznia br. W wyniku tego aktywną pozycję na tej parze ma jedynie CA – oczywiście nastawioną na wzrosty.

4. USDCAD – status quo.

5. Nowe waluty w zestawieniu: CADJPY (Citi long), GBPCAD (MS long).

Dyskusja na forum: LINK

Marcin Moroz
moroz.marcin@gmail.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here