Naga MarketsW ostatnim tygodniu nie przybyło wiele nowych pozycji do zestawienia. Pojawił się za to nawy gracz – BNP Paribas, który w środę otworzył krótką pozycję na EURUSD oraz długą na USDJPY. Najważniejsze wydarzenia tygodnia:

1. Do trzech razy sztuka – czyli EURUSD za trzecim podejściem przebiło szczyty z poprzedniego tygodnia, kurs wzrósł maksymalnie do okolic 1,3825 co spowodowało aktywację kilku SL. Jednak nadal w zestawieniu jest aż 7 pozycji nastawionej na umocnienie dolara względem euro. Zgrupowanie SL jest w okolicy 1,390-40, natomiast najwięcej TP występuje w okolicy 1,3300.

2. Czwartkowe spadki na AUDUSD uszczupliły długie pozycje na tej parze do najstarszej – trzymanej przez Credit Agricol od 16 stycznia. SL dla krótkich pozycji są rozłożone między 0,9085-0,9100, TP natomiast między 0,8750-0,8500.

3. Kurs USDJPY znajdował się w wąskim trendzie bocznym 102,70-101,50 przez co wszystkie pozycje z poprzedniego tygodnia zostały utrzymane i doszła nowa długa pozycja BNP Paribas, przez co na chwilę obecną mamy 5 longów i 4 shorty.

4. Byki na USDCAD starały się zaatakować ostatni szczyt jednak im to się nie udało i tydzień został zamknięty nieznacznie poniżej otwarcia, co nie wpłynęło na zamknięcie/otwarcie pozycji w zestawieniu.

W lutym zostało zamkniętych 33 pozycje z czego aż 30 przyniosło straty co dało nam jedynie 9% skuteczności. Z 3 pozycji zyskownych 3 zostały zakończone TP (nastawione na osłabienie USD do AUD i JPY) a jedna została zamknięta na plusie poprzez zabezpieczenie zysków przesunięciem SL.  13 z 33 pozycji było zawartych na parze EURUSD, 12 z nich była nastawiona na spadki, wszystkie (łącznie z jednym długim rodzynkiem) zostały zamknięte przez SL. Można powiedzieć iż dużych graczy z mojego zestawienia w lutym zgubiła wiara w USD, ponieważ aż 20 z 33 pozycji była nastawiona na jego umocnienie i wszystkie zostały zamknięte na SL (jedynie jedna przyniosła zysk bo SL został przesunięty). W wyniku takiego splotu wydarzeń żadnej z dużych instytucji w moim zestawieniu nie udało się osiągnąć dodatniego wyniku – pierwszy taki przypadek, a Morgan Stanley który rządził i dzielił do tej pory we wszystkich zestawieniach oddał prawie wszystkie zyski ze stycznia i skończył na samym dole zestawienia ze stratą 865.

W powyższym zestawieniu nie zostali ujęci BNP Paribas, Citi, Credit Agricol, Goldman Sachs, JP Morgan i Nomura ponieważ nie zanotowali żadnej zamkniętej pozycji w lutym.

Dyskusja na forum: LINK

Marcin Moroz
moroz.marcin@gmail.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here