Naga MarketsLiderem tego tygodnia był Commerzbank, który zgadną dwa TP na pozycji długie AUDUSD oraz krótkiej USDJPY. Początek lutego nie najlepiej wygląda w wykonaniu Credit Suisse (4 straty) który upierał się na osłabienie EURUSD oraz umocnienie GBPUSD i w połączeniu z małymi stopami jak na standardy dużych graczy wszystkie pozycje zostały zamknięte na minusie. Drugi graczem, który raczej chce zapomnieć o pierwszym tygodniu lutego jest dotychczasowy dominator Morgan Stanley, który przegrał walkę z rosnącym w siłę dolarem australijskim (2 straty po 100 pipsów) oraz zaliczył mały zysk na USDJPY – pozycja zamknięta na przesunięty SL.

Obecnie 3 i więcej pozycji otwartych występuję na EURUSD, USDCAD oraz GBPUSD. Poniżej prezentuje zestawienie tych pozycji z uwzględnieniem momentu wejścia oraz poziomów SL i TP

Aktywne pozycje EURUSD.

Jak widać najliższe zgrupowanie SL to poziom 1,3670/80 oraz 1,3780/800. Natomiast w przypadku TP działa magia okrągłych poziomów ponieważ zyski mają być realizowane najpierw przy 1,34 a następnie 1,3300/295.

Aktywne pozycje USDCAD.

Tydzień temu kurs przekroczył poziom 1,12 gdzie było zgrupowanie TP kilku dużych graczy. Wiara w kontynuację wzrostów jednak nie ustała i 4 graczy nadal posiada długie pozycje na tej parze. Na chwilę obecną takie zgrupowanie występuje w okolicy 1,14 (GS),  a w dalszej kolejności 1,16 (MS, CI). Natomiast najbliższe SL to 1,092 (MS), 1,0825 (BofA) oraz 1,06 (CI).

Aktywne pozycje GBPUSD.

Credit Suisse po dwóch stratach na długich pozycjach na tej parze dołączył do MS i otworzył z końcem tygodnia krótką pozycję. MS natomiast dołożył do swojego portfela kolejną krótką pozycję. Najbliższy SL to 1,6435 (CS) w dalszej kolejności 1,65 oraz 1,67. Natomiast zyski CS chce czerpać na poziomie 1,617 a MS na poziomie 1,612.

Dyskusja na forum: LINK

Marcin Moroz
moroz.marcin@gmail.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here