Naga MarketsNiemieckie indeksy DAX i TECDAX były jednymi z najmocniej rosnących podczas poniedziałkowych notowań w Europie. Największy ruch wzrostowy wykonał DAX w pierwszej godzinie, a później już tylko utrzymywał się przy maksimach poprawiając je pod koniec sesji. Czy jest to tzw. strojenie okienek czyli podciąganie wycen na koniec kwartału, a rozpoczęta przed dwoma tygodniami korekta dopiero się porządnie rozwinie? Czy może już po korekcie i czekają nas za chwilę nowe szczyty? Najprawdopodobniej odpowiedź uzyskamy już podczas sesji w najbliższą środę. Poniedziałkowa sesja zakończyła się mocnymi wzrostami: DAX30 zakończył na poziomie 12086pkt (+1,83%), TECDAX 1629pkt (+1,97%), MDAX 20820pkt (+1,14%), SDAX 8463pkt (+1,25%). Największą uwagę europejscy inwestorzy przykładali do niezmiennego tematu jakim jest przeciąganie liny między Grecją a UE. Ostatecznie nic nowego z tego przeciągania nie wyszło.

Najbardziej w poniedziałek spośród walorów DAX30 urosły akcje firmy Infineon +4,2% (szczegółowo opisywałem tę spółkę przed dwoma tygodniami). Spółka skorzystała na informacji o planowanym przejęciu przez konkurenta amerykańską firmę Intel spółki Altera. Znanego producenta układów przeznaczonych do obsługi serwerów oraz klastrów obliczeniowych. W grę wchodzi niebagatelna kwota 13 miliardów dolarów.

Techniczne sygnały po poniedziałkowej sesji na niemieckich indeksach: DAX wybił w górę flagę świecą bez cieni i równocześnie wrócił do kanału, który w zeszłym tygodniu został wyłamany. Podstawowy problem jaki tu widzę to wolumen, w trakcie tworzenia się flagi wolumen powinien maleć a w momencie jej wybicia mocno wzrosnąć. To by oznaczało że wielu inwestorów czekało na ruch i przyłączyli się do zakupów. Tutaj jest odwrotnie, wolumen maleje. Inwestorzy mogą oczywiście przyłączyć się do zakupów (lub sprzedaży), być może czekają już na kwiecień wiedząc że koniec kwartału może zaciemniać sytuację. TECDAX również świecą o małym wolumenie dotarł do górnego ograniczenia flagi, ale jeszcze jej nie przebił. MDAX nie wybił flagi oraz nie wrócił do kanału wzrostowego.

DAX FUTURE 4H

Wykres kontraktów na DAX dla interwału 4H.
Wykres kontraktów na DAX dla interwału 4H.

DAX 1D

Wykres indeksu DAX dla interwału 1D.
Wykres indeksu DAX dla interwału 1D.

TECDAX 1D

Wykres indeksu technologicznego TECDAX dla interwału 1D.
Wykres indeksu technologicznego TECDAX dla interwału 1D.

MDAX 1D

Wykres indeksu MDAX dla interwału 1D.
Wykres indeksu MDAX dla interwału 1D.

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here